workshopy - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

workshopy

Zvětšit

Zapletená kola - OBECNĚ Workshop BIKE AKADEMIE dne 7.3. Ve Velké Losenici

Workshop na téma ZAPLETENÁ KOLA - OBECNĚ dne 7.března ve Velké Losenici od 8,30 do 15,00. Již tradičně představí v teoretické části, normy, rozměry a typy ráfků, nábojů, paprsků, niplů, plášťů a galusek. Představíme několik způsobů jak vypočítat délku paprsků, jak mají být paprsky správně zapletené u silničních a MTB kol. Probereme technologii předpnutí paprsků a jejich měření tenziometrem. Další informace o tématech a workshopu najdete v přiloženém PDF letáku. V případě zájmu se registrujte na workshop vyplněním on-line formuláře. FORMULÁŘ KLIKNI ZDE. Máte-li zájem zúčastnit se obou po sobě jdoucích workshopů a potřebujete zajistit ubytování kontaktujte Radku Stárkovou: radka@kastar.cz nebo na telefonu 736 631 008. Cena za osobu je 1 800 Kč s DPH.

Těšíme se na setkání.

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol - workshop dne 8.března 2017 ve Velké Losenici

Workshop je již obsazený

Podařilo se nám získat našeho lektora Dana Boubína (BIKE LIVE) na další termín velmi populárního workshopu. Podrobný rozpis témat najdete v přiloženém PDF. Registrovat se na workshop můžete formou vyplnění ON-LINE formuláře. KLIKNI NA FORMULÁŘ . Na workshop si můžete vzít vlastní vidlici, tlumič nebo sedlovku. Workshop je ve Velké Losenici v restauraci u Tenisových kurtů a začíná registrací v 8,30 ve firmě Kastar (zde je i parkoviště), končí v 15,30 -16,00. Cena za osobu je 1 800 s DPH. V případě účasti na pátem workshopu je sleva 50% = 900 Kč anebo budete-li u nás již po desáté, tak máte workshop zdarma. V případě potřeby zajištění noclehu kontaktujte: Radka Stárková  radka@kastar.cz nebo na telefonu 736 631 008.

Těšíme se na setkání.

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol - workshop dne 1. a 2. února 2017

Po dohodě s naším odborným lektorem na odpružené komponenty Danem Boubínem, jsme připravili dva stejné workshopy. Téma ODPRUŽENÉ KOMPONENTY JÍZDNÍCH KOL, patří mezi nejvíce navštěvované workshopy, a proto nabízíme vždy dva termíny. Workshop se tradičně konal ve Velké Losenici ve sportovním areálu u tenisových kurtů. Podrobnější rozpis jednotlivých témat a časový rozvrh workshopu najdete v přiloženém JPG souboru. Workshop byl rychle obsazený. Nyní ladíme s Danem termín na začátek března. Na workshop bylo možné si vzít  i vlastní vidlici, tlumič či sedlovku, které jsme v praktické části servisovali. Správné nastavení a seřízení odpružených komponentů tradičně předvádíme na kolech značky PELLS - odkaz která je partnerem Bike Akademie. V příloze najdete fotografie obou zúčastněných skupin a nějaké i z praktického servisu.

 

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Oblíbený workshop na téma ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ se konal 30.listopadu 2016

Na workshop se registrovalo 5 mechaniků. Práce tak byla velice intentivní a bylo to vidět i na výsledku workshopu. Všichni dokonale zvládli techniku výpočtu délky paprsků, správné zaplétání jak silničních , tak MTB kol a finální centrování spojené s přesným měřením napnutí paprsků. V rodinné restauraci u Pátků se pravidelně i stravujeme . Strava je samozřejmě domácí, jako pravá hrachová polévka na fotkách. V příloze je fotogalerie.

 

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

Workshop ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ se konal 15.listopadu 2016

Workshop byl plně obsazený a zůčastnilo se 11 mechaniků. Všichni zvládli výpočet délky paprsků, principy zaplétání silničních, MTB XC i sjezdových kol, kde jde o různé umístění tažných a tlačných paprsků. Zajímavostí byla novinka v ,,masáži výpletu", zaklepávání hlaviček paprsků a přesné napnutí paprsků měřené tenziometrem. Již tradičně jsme pracovali s ráfky Mavic , paprsky a nipli Sapim   a  dílenskou výbavou značky Park Tool. V příloze je několik fotek z workshopu. Stejný workshop organizujeme již 30.listopadu.

 

Přečíst celý článek >>


Servis zapletených kol MAVIC se konal dne 29.listopadu 2016

Tento workshop je zaměřený na teoretické, technické informace, určování a vyhledávání náhradních dílů a vlastní praktický výcvik servisu zapletených kol Mavic. Je určený především pro odborné servisy a prodejce produktů Mavic. Podrobnější informace o náplni workshopu najdete v přiloženém PDF letáku.

Registrovat se můžete v registračním formuláři   KLIKNI ZDE

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

ELEKTROKOLA - SERVIS A PRODEJ 24. února 2016

...ano to  bylo téma dalšího jednodenního workshopu naší BIKE AKADEMIE v Praze v Hotelu Čertousy...problematika elektrokol už je standardní záležitostí prodejců jízdních kol...po deseti letech si nekompromisně tato kola poháněná elektromoty vybudovala svou pevnou pozici na trhu... tento workshop vedli velmi zkušení lektoři, z naší partnerské firmy EKOLO.CZ   kteří jsou jednak mnoho let prodejci vlastních elektrokol AGOGS a také absolvovali specializované školení v Holandském školícím EU centru pro elektrokola...náš další partner výrobe nářadí PARK TOOL představil montážní oboustranný stojan s elektrickým zdvihem.... v příloze najdete fotografie z workshopu..

Přečíst celý článek >>


Zvětšit

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU

Ano, čtete správně. Na Brněnském výstavišti proběhl v pátek 4.března již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže motocyklových mechaniků EUROPACUP 2016 a s nimi poprvé veřejně i soutěž mechaniků jízdních kol.  Soutěž vznikla na základě dohody českých, německých, švýcarských, rakouských a holandských škol. Jejím cílem je porovnání úrovně vzdělávání mechaniků jízdních kol v jednotlivých zemích. Každý rok se soutěž koná v jiné zemi. Mezi osmi mechaniky ze čtyřech zemí startovala jedna žena. Švýcarka uhájila neuvěřitelné třetí místo! První místo bral německý zástupce.  Je to odrazem existence kvalitního vzdělání v těchto zemích. U náš učební obor neexistuje, přesto jsme dopadli velice dobře. Náš MICHAL LEDECKÝ  25let (samouk)  získalo druhé místo, DAN KOMÁREK  28let( Cyklo-Kern) čtvrté a FRÝŽELKA JAREK  20let ( BiFu Luhačovice) sedmé místo. Všem balohpřeme!!!! V příloze je několik fotografií a výsledková listina a video.  a další fotky na cyklonářadí.cz.  Naše BIKE AKADEMIE s partnery/ Mavic, Park Tool a Pells /  se podílela na organizaci a zajištění pracovišť i na bodovém hodnocení výkonů. Nejzkušenějším organizátorem byl Staňa Duháň z Luhačovic ( prodejce kol) , který byl u všech ročníků jako hodnotící komisař. Máte li zájem o pravidelné zasílání novinek a informací registrujte se v pravém horním rohu našeho webu v sekci - NOVINKY EMAILEM

Celá aktualita >>


Zvětšit

Odpružené komponenty jízdních kol s Danem Boubínem 18.února v Praze Čertousích

Stále velmi obsazovaný a populární workshop jsme umístili na základě požadavků také do hlavního města. Někteří zájemci to mají přece jenom k nám na Vysočinu daleko. Tedy 18.února máte možnost vyslechnout teorii a vyzkoušet si především i prakticky servis nejběžnějších odpružených komponentů (vidlice, tlumiče a sedlovky), které odprezentuje náš specialista na odpružení lektor Dan Boubín.

 

Workshop je otevřený pro odbornou i širokou veřejnost. Podrobnosti a jednotlivá témata najdete v přiloženém letáku.


Zvětšit

Workshop dne 9.února v Praze Čertousích

Dne 9.února proběhl další jednodenní workshop. Tentokrát jsme vyjeli poprvé z našeho HQ v Losenici do matičky Prahy s nabídnou našich workshopů.

Hlavními tématy byla: 1. OPRACOVÁNÍ PLOCH RÁMŮ A VIDLIC - ŠROUBOVÉ SPOJE - ŘEZÁNÍ A OPRACOVÁNÍ TRUBEK - VÝMĚNA LOŽISEK 

                                   2. STŘEDOVÁ A HLAVOVÁ SLOŽENÍ

Jedenáct účastníků nejdříve shlédlo a pak si i někteří sami vyzkoušeli práci s profesionálním nářadím Park Tool. Komorní prostředí v hotelu v Čertousích nabídlo příjemnou atmosféru. V příloze je i pár fotografií.

 

Přečíst celý článek >>


Starší články: 1 2 3  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů