Vojta Blaha vede světovou enduro sérii WES - Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Vojta Blaha vede světovou enduro sérii WES

Zvětšit

Minulý týden jsem letěl na Madeiru abych se zúčastnil třetího kola Světové Enduro Série. 
Od úterý jsem procházel trať a už od začátku mi bylo jasné, že tento závod nebude vůbec jednoduchý. Ve čtvrtek a v pátek už bylo povoleno tratě najíždět a tak jsem prozkoumával stopy ve všech devíti měřených zkouškách, samozřejmě za pomoci vývozů od mamky, což byla obrovská pomoc! Převýšení bylo opravdu velké ale i tak byly RZty dost šlapavé. Našlo se na nich i mnoho technicky náročných pasáží a zákeřných míst, především kvůli extrémně kluzkému jílu a kamení. 
Když nadešel čas závodu, byli jsme vyvezeni do půlky stoupání na 1RZ a od té doby už jsme všechno jeli po svých....

První RZty jsem se fakt bál, ale navzdory tomu jsem tam na šlapání získal nejvíce času a z toho těžil celý zbytek závodu. První den jsem pak dokončil na třetím místě. Druhý den ráno probíhalo vše podobně a opět byla první RZ šlapavá a mě se podařilo ji vyhrát a posunout se průběžně na druhé místo. Od té doby už jsem nejel svým maximálním tempem a spíše jsem se snažil neudělat hloupost a udržet se na medailové pozici. To mi vyšlo dokonale a do cíle na pláži v Machicu jsem dojel na druhém místě! 
Celkově měl závod ke 100 km a čas strávený na RZtách byl přes 50 min. Hodně jezdců utrpělo ztráty technickými problémy, kterým jsem se naštěstí vyvaroval a dovezl kolo do cíle bez jediné závady! Díky všem co mě v mém snažení podporují a díky nimž jsem se mohl zúčastnit tohoto závodu, na který nikdy nezapomenu! Byla to jízda! Momentálně jsem ve vedení série s K. Callaghanem, které má stejně bodů. Příští závod je za dva týdny ve Wicklow (Ireland), kde bude doma Killian Callaghan a kde je velmi nabité startovní pole, takže umístit se nebude opět vůbec lehké. 

S pozdravem, 

Vojtěch Bláha
 

ZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů