Technologie produktů MAVIC - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Technologie produktů MAVIC

Mavic je francouzská značka,která vznikla v roce 1889 v Lionu. Nejdříve vyráběl ocelové blatníky a plechová šlapací dětská autíčka. Do cyklistiky vstoupil  Mavic v roce 1934, kdy jako první na světě vyrobil hliníkový galuskový ráfek. Po vybudování nejlepšího místa mezi výrobci ráfků na světě se postaral jeden z mechaniků továrny Mavic o založení neutrální asistence prostřednictvím doprovodného vozidla. Od roku 1973 ji pak oficiálně schválila UCI. Od té doby křízují žlutá auta Mavic silniční závody po celém světě a Mavic se stal nedílnou součástí světové závodní cyklistiky. V roce 1975 vyrobil Mavic první dvoustěnný pláš'tový ráfek ve spolupráci s Michelinem. Na těch jezdí nyní celý svět . Od roku 1979 varáběl Mavic kompletní sadu komponentů pro silniční kola. V roce 1992 Mavic patentoval první elektronickou přehazovačku. V roce 1994 začal Mavic vyrábět svoje vlastní kompletní zapletená kola. Ta ho proslavila a dodnes si drží bezkonkurenčně první místo na planetě. Podrobný vývoj historie značky najdete na www.mavic.com klikni zde .

Při volbě zapletených kol a porovnávání s konkurencí  vám doporučujeme prohlédnout si nejdříve všechny technologické patenty  renomované značky Mavic. To vám pomůže orientovat se ve špičkových technologiích, které Mavic používá ve výrobě. Všechny patenty máme pro vás zpracované na titulní straně klikni zde.

Strategií značky Mavic -France je vyvíjet a vyrábět nejkvalitnější produkty pro profesionální a hobby cyklistiku. Všechny produkty jsou vyvíjené a konstruované přesně podle požadavků profesionálních jezdců. Díky této spolupráci se vyvíjí prototypy , které následně jezdi testují v plné zátěži. Potom se zpracuje projekt celého produktu včetně designu a cenové dostupnosti.

U Mavicu máte záruku, že všechny produkty  které používají profesionální cyklisté označené logem SSC (Special Service Course) jsou identické s produkty v kolekci Mavic . Při jízdě na nich si užujete stejné zážitky jako profesionálové.

Zapletné kolo se dá vyrobit jednoduše kompletací nějakého ráfku, náboje a paprsků. To je možné ale u základní kategorie levných jízdních kol u kterých nerozhoduje jejich váha a funkčnost . Strategií Mavicu je vyrobit kompaktní kompletní zapletená kola včetně plášťů či galusek, která jsou funkční, lehká, designově zajímavá a cenově dostupná . Prostě MAVIC !

Teprve sladěním vlastností zapleteného kola a plášťů je možné získat efektivní , účinný a bezpečný produkt. Každá zapletená kola mají jinak pevný ráfek, s různým počtem paprsků a náboji , které mají různou pevnost a vlastnosti. Když se ale spojí ve vývoji  produktu technologické vlastnosti zapleteného kola,  pláště se zkušenostmi profesionálních jezdců a vše se podpoří laboratorními testy ( například v aerodynamickém tunelu) , tak potom vznikne dokonalý produkt  značky MAVIC.

 Tento systém komplexních zapletených kol včetně plášťů nazývá MAVIC WTS (wheel tyre system)

Všechna silniční zapletená jsou již vyráběná touto technologií s plášti a galuskami Mavic . U MTB kol Mavic postupně doplňuje řadu také o kompetní sety. Pláště vyrábí Mavic  ve spolupráci s francouzským výrobcem Hutchinson . 

Zásadním argumentem produktů Mavic je jejich poprodejní servisovatelnost . Všechna zapletená kola a nyní i pedály se dají servisovat . Měnit se tak dají všechny komponenty. Při nákupu zapletených kol či pedálů renomovaného výrobce MAVIC France kupujete záruku dlouhodobého užívání. Informace o servisování zapletených kol najdete v naší sekci SERVIS  klikni zde

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů