MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU - workshopy - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ MECHANIKŮ JÍZDNÍCH KOL na BVV při MOTOSALONU

Zvětšit

Ano, čtete správně. Na Brněnském výstavišti proběhl v pátek 4.března již čtvrtý ročník mezinárodní soutěže motocyklových mechaniků EUROPACUP 2016 a s nimi poprvé veřejně i soutěž mechaniků jízdních kol.  Soutěž vznikla na základě dohody českých, německých, švýcarských, rakouských a holandských škol. Jejím cílem je porovnání úrovně vzdělávání mechaniků jízdních kol v jednotlivých zemích. Každý rok se soutěž koná v jiné zemi. Mezi osmi mechaniky ze čtyřech zemí startovala jedna žena. Švýcarka uhájila neuvěřitelné třetí místo! První místo bral německý zástupce.  Je to odrazem existence kvalitního vzdělání v těchto zemích. U náš učební obor neexistuje, přesto jsme dopadli velice dobře. Náš MICHAL LEDECKÝ  25let (samouk)  získalo druhé místo, DAN KOMÁREK  28let( Cyklo-Kern) čtvrté a FRÝŽELKA JAREK  20let ( BiFu Luhačovice) sedmé místo. Všem balohpřeme!!!! V příloze je několik fotografií a výsledková listina a video.  a další fotky na cyklonářadí.cz.  Naše BIKE AKADEMIE s partnery/ Mavic, Park Tool a Pells /  se podílela na organizaci a zajištění pracovišť i na bodovém hodnocení výkonů. Nejzkušenějším organizátorem byl Staňa Duháň z Luhačovic ( prodejce kol) , který byl u všech ročníků jako hodnotící komisař. Máte li zájem o pravidelné zasílání novinek a informací registrujte se v pravém horním rohu našeho webu v sekci - NOVINKY EMAILEM

Z historie soutěže

Nápad pro mezinárodní soutěž Europacup vznikl v roce 2007 v Německu. Následovalo stanovení pravidel a obsahu soutěže. To se uskutečnilo začátkem roku 2008 ve Švýcarsku. První ročník soutěže se konal v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem 9. ledna 2009. Druhý ročník soutěže se konal ve Švýcarsku 8. ledna 2010. Následně se v organizaci soutěže střídají jednotlivé zúčastněné státy. U nás nemáme zatím možnost získat vzdělání v oboru jízdních kol, ale přesto se podařilo v posledním ročníku Danovi Komárkovi (Cyklosport KERN -Praha) umístit se v mezinárodní konkurenci na třetím místě. 

Hlavní cíle soutěže

Zabezpečení porovnání znalostí a dovedností účastníků  zúčastněných států. Zvýšení kvality odborné výuky a zabezpečení pozitivní reklamy pro vzdělání v oboru jednostopých vozidel. Upozornění široké veřejnosti na význam vzdělání v oboru jednostopých vozidel. Umožnění dalšího rozvoje nadaným studentů. Výměna zkušeností a zajištění dalšího vývoje výuky a praxe v oboru.

Systém soutěže:

Soutěž se rozděluje na soutěžní část pro mechaniky motocyklů a na soutěžní část mechaniků  jízdních kol. Každý soutěžící absolvuje 8 stanovišť, kde po dobu 40 minut plní zadané úkoly. Každý úkol obsahuje jiné zadání, tak aby žák při absolvování všech úkolů mohl prezentovat své znalosti a praktické dovedností v kompletním spektru problematiky diagnostiky a oprav motocyklů a jízdních kol.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů