Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Kompatibilita zapletených kol MAVIC se systémem BOOST

Zvětšit

Neustálý vývoj jízdních kol a komponentů přinesl nový standart. Nese označení BOOST. Francouzský výrobce top zapletených kol MAVIC samozřejmě nezůstal pozadu a nabízíme vám celou kolekci zapletených kol, (odkaz na kolekci je  zde) které můžete na nové BOOST rámy a vidlice montovat. Samozřejmostí jsou i adaptery pro montáž předních kol na vidlice Rock Shox TORQUE. Při nákupu zapletených kol si dejte pozor jaký rám či vidlici máte. Jakákoliv přestavba z klasické konstrukce na BOOST a naopak nebude funkční. Základní rozdíly a rozměry systému BOOST jsme pro vás zpracovali v dalším rozšířeném textu a také v přiloženém PDF. 

Vlastníte-li klasický (non boost) rám a kola, nemůžete kola montovat například na rám BOOST a naopak. Na váš klasický rám nemůžete namontovat zapletená kola BOOST. I když by jste byli zdatní soustružníci a vyrobili si širší redukce na osky nábojů, tak musíte posunout i speciálními podložkami uchycení brzdových kotoučů. Stále vám ale nebude kolo spolehlivě řadit bez výměny převodníku s klikami. Na sytému BOOST je posunutý převodník o 3 mm. Když se vám toto vše povede = že namontujete neboostová kola s rozměry 100 x 142mm na boostový rám 110 x 148mm , tak to při jízdě nepoznáte. Tuhost vašich kol se prostě nezmění a celá investice bude zbytečná.

Půjdete-li do boostovéhu rámu a přední odpružené vidlice počitejte i se změnou a investicí do nových zapletených kol.

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů