Kompatibilita MAVIC zapletených silničních i MTB kol 2013 na systémy Campagnolo , Shimano i Sram - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Kompatibilita MAVIC zapletených silničních i MTB kol 2013 na systémy Campagnolo , Shimano i Sram

Rychlý vývoj jak silničních, tak MTB jízdních kol, klade na výrobce zapletených kol velké nároky. Jedná se především o rozšíření počtu pastorků na kazetách na 11 a dále v sekci MTB existuje nyní mnoho různých průměrů a šířek osiček v nábách. Mavic připravil na novou sezonu  100% kompatibilitu svých zapletených kol. V silniční sekci se jedná především o kompatibilitu s novou Shimano kazetou s 11-ti pastorky. Na tuto kazetu je potřeba o 1,8 mm širší volnoběžné těleso. To Mavic již s předstihem nabízí několik sezón.

Všechna silniční Mavic zapletená kola vyrobená v posledních pěti letech včetně novinek 2013 jsou na Shimano 11 "KOMPATIBILNÍ" ! To samé platí o silničních kazetách Campa i Sram. U MTB sekce Mavic pružně zareagoval i na novinku SRAM XX1. Na všechna MTB Mavic zapletená kola řady 2012 a novinky  2013 na kterých jsou Alu volnoběžná tělesa ITS4 nebo TS2 je možné namontovat nové speciální volnoběžné těleso pro nový systém SRAM XX1. Vývoj odpružených vidlic a zadní stavby MTB rámů přináší velmi široký sortiment předních a zadních osiček na nábách zapletených kol. U předních kol nabízí Mavic hned tři rozměry osiček. V šířce 100mm na klasický 9mm  rychloupínač a dále duté osi pro  dva rozměry 15mm a 20mm. U zadních kol jsou to zase 9mm pro klasické rychloupínače rozměru 135mm a 12mm pro osičky široké 135 a 142mm. U sjezdových kol Deemax se vyrábí zadní osa pro rychloupínač 9mm a osu 12mm v šířce 135mm a dále 12mm pro šířku 150mm. Některé modely zapletených MTB kol jsou v základu dodávané již s adaptéry pro všechny uvedené rozměry a u ostatních se dají kdykoliv dokoupit. V případě volby zapletených kol z kolekce MAVIC máte vždy jistotu plné kompatibility na všechny existující systémy na trhu. Při nákupu kontaktujte naše MAVIC TECH-DEALERY nebo přímo nás.

Zvětšit

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů