a
a
You have no items in your shopping cart.

KASTAR EN race CA 27,5 White Limit.edice

Kastar EN race CA 27,5 White Limitovaná edice
Availability: In stock
SKU: KC0049
29 800,00 Kč incl tax
CA 27,5 YELLOW Limitovaná edice

 

LIMITOVANÁ EDICE 2019  pouze 20 párů kol , každé s vlastním originálním výrobním číslem na nábojích i ráfcích od 01 do 20.

 

 

Specifikace Limitované edice:

Ráfky carbon šířka vnitřní 30mm, náboje boost 110/15 -148/12, volnoběžné těleso Shimano nebo Sram, paprsky Sapim CX Ray. DesignYELLOW, jak je na obrázku produktu. Detaily komponentů jsou níže v textu.

Rádi poradíme s výběrem :   kastar@kastar.cz  , tel: 736 631 007

 

 

V pozadí těchto běžně vypadajících MTB kol je skrytý příběh. V kolech najdete  30 - letou praxi a zkušenosti konstruktéra, 3 roky spolupráce na vývoji s předními enduro jezdci. Konzultace s produktovými manažery našich dodavatelů ráfků, nábojů, paprsků a finálního designu. Továrny na výrobu paprsků a nábojů mají více jak 100 leté zkušenosti.

Model je vyvinutý pro top závodní enduro zatížení a milovníky volného freeridingu bez omezení.  Vítěz Evropské enduro série Přemek Tejchman tento model testoval v nejtěžších závodech a trailech sezony 2018 a na stejném modelu bude pokračovat i v sezoně 2019. Kola zaplétáme ručně v naší firmě na Vysočině. Každý komponent nám projde rukama. Na záručním listu je vždy jméno a podpis mechanika a hlavně nás to baví.

 

VYRÁBÍME KOLA PRO VÁS!

 

Specifikace produktu

 

Model je konstruovaný pro extrémní Enduro zatížení. Velmi pevné karbonové ráfky, robustní náboje a super houževnaté ocelové paprsky, splňují veškeré nároky a požadavky pro ENDURO  a FREERIDE v těch nejnáročnějších terénech.

 

Váha celého  páru je 1 640 g.

 

 

Ráfky:

materiál  full-karbon se speciálně zesílenými stěnami profilu. Excentrický profil ráfku OFF SET  má otvory 3 mm mimo osu což je důležité pro vyváženost výpletu.  Vnitřní šířka ráfku je přesně 30,5 mm a výška je 25 mm.  Šířka ráfku kterou zvolili v průběhu testování profesionální jezdci je ideální pro rozměry plášťů 2,3 -2,5‘‘. Nízký profil ráfku ( výška) je pouze 25mm. To dává ráfku ideální pružnost při zachování boční tuhosti. Vnitřní stěny pro montáž plášťů jsou HOOK LES ( rovné bez klasického háčku). To ulehčuje jejich montáž. Vnější široké, zesílené a zaoblené hrany ráfků zvyšují odolnost karbonového profilu proti nárazům a delaminaci. V testu jednoznačně překonali odolnost klasických Alu ráfků!!! Další předností zaoblených hran je minimalizace defektů, které vznikají proražením (proříznutím) plášťů, právě o ostrou hranu HOOK LES profilů (problém u Alu ráfků), při jízdě na podhuštěné pneumatice  nebo defektu. Díky zesílenému profilu ráfku v místě uložení niplů, nedochází k jejich vytržení nebo delaminaci karbonu v okolí těchto otvorů. Ráfky splňují rozměrově mezinárodní normu jak pro klasické pláště s duší ETRTO, tak i bezdušové UST READY pláště. Můžete tedy jezdit s dušemi i bez nich. Pro bezdušové pláště je nutné použít běžně dostupnou těsnící pásku, UST ventilek a těsnící tmel.

 

Náboje:

bez kompromisu jsme zvolili pevnou robustní stavbu Alu nábojů. Jsou  velice odolné s velkými ložisky. Mají  silné příruby pro uchycení paprsků s rovnou hlavičkou. Ložiska jsou průmyslová, oboustranně zapouzdřená. V nábojích jsou nalisovaná s přesně stanoveným přesahem, aby se stále lehce točila. Tento model má rozšířenou pevnější konstrukci BOOST: Přední osa je 15/110 mm a zadní 12/148 mm. V zadním náboji je zpevněná osa vyrobená v kombinaci ocel/Alu! Nehrozí tak její zlomení a prodlužuje i životnost ložisek. Příruby jsou konstruované pro paprsky s rovnými hlavičkami, což je pevnější a stabilnější varianta uchycení paprsků, která dovoluje vyšší a přesné napnutí podle tensometru. Pevnost paprsků v tahu v místě hlaviček je o 30% vyšší než u paprsků se zahnutou hlavičkou. Celková životnost výpletu je pak delší. Volnoběžná tělesa /ořechy/ mají 6 západek na tělese a 54 zubů na převodovém ocelovém kole v těle náboje. To zaručuje velmi efektivní a spolehlivý přenos kroutícího momentu. Každá západka (praporek) má vlastní pružinku pojištěnou ještě centrální společnou pružinou, která drží všech 6 západek v tělese. Dvojitý systém pružinek zaručuje spolehlivý a tichý chod v suchém i vlhkém prostředí.

Volnoběžná tělesa (ořechy) z materiálu Alu ( na zakázku i ocel nebo titan) . U tělesa pro Shimano kazety jsou tři ocelové lišty o které se opírají pastorky . To zabraňuje zasekávání pastorků do Alu Shimano tělesa a prodlužuje tak jeho životnost.

 

Paprsky:

Sapim model CX Ray. Jsou ocelové s profilem aero, kované za studena s rovnou hlavičkou. Počet v obou kolech je 28 a jsou 3x křížené. OFF SET  3mm excentrický ráfek umožňuje vyvážený výplet paprsků na obou stranách zapleteného kola. Výplet je tak stabilnější a ideálně přenáší vynaloženou energii ve šlapavých pasážích. Pevný a vyvážený výplet zvyšuje i účinnost při brždění a ovládání kola za jízdy. Další výhodou je velmi dlouhá životnost výpletu. Niple pro uchycení a centrování paprsků jsou z materiálu ALU. Nabízíme na příní různé barevné varianty. Závity niplů mají speciální  pojistný systém SECURE LOCK proti povolování. Pro vyplétání na vysoké hodnoty napnutí paprsků používáme niple s 6-hrannou hlavičkou. Umožňuje tovysoké napnutí paprsků bez poškození Alu niplů. Pod niple používáme vždy profilované ocelové podložky, které umožňují ideální náklon niple ve směru paprsku. Podložky z velmi kvalitní oceli chrání karbonový profil ráfku v okolí vrtaných otvorů proti delaminaci a umožňují vysoké hodnoty napnutí paprsků potřebné pro závodní Enduro zatížení. Pro Enduro napínáme paprsky podle váhy jezdce, používaného tlaku plášťů a typu ochranného systému uvnitř plášťů, v hodnotách 120 -135 Kg. Protidefektní systémy a tlak v širokých pneumatikách snižují totiž napnutí paprsků v některých případech i více jak 15%. To negativně působí na jízdní vlastnosti a ovládání kola. Je to naše specialita a rádi poradíme, aby vaše jízda byla efektivní a plná zážitků. Prostě SUPER!!!

 

Všechna KASTAR zapletená kola montujeme podle přání zákazníků. Mimo limitované edice si můžete vybrat barvu niplů a barvu samolepek tak, aby vám ladili k barvě vašeho rámu. Stačí zaslat foto vašeho kola a vaše požadavky na design ráfků.

Ke každému zakoupenému páru kol obdržíte záruční list s uvedením hodnot napnutí paprsků, jménem a podpisem mechanika.

 

V případě dotazu jsme vám k dispozici na kastar@kastar.cz   a tel: 736 631 007