a
a
Váš nákupní košík je prázdný.

Workshopy

 Je tu podzim a sním již radičně čas pro získání nových informací, zkušeností a dovedností v oboru. Pedál sport již vyhlásil své listopadové a prosincové akce a my se tedypřidáváme a nabízíme následující workshopy plánované na druhou polovinu října,listopad a prosinec.

W O R K S H O P Y  2 0 1 8

JEDNODENÍ WORSHOPY - všechny ve Velké Losenici

ZAPLETENÁ KOLA OBECNĚ :  30.října  a 7.listopadu

ZAPLETENÁ KOLA S CARBONOVÝMI RÁFKY, VÝROBA A OPRAVY : 14.listopadu

HYDRAULICKÉ BRZDY: 15.listopadu

ODPRÚŽENÉ KOMPONENTY:31.října

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY: 1.listopadu

DVOUDENNÍ WORKSHOPY - Račín Hotel Leopold ( 4km od Velké Losenice)

PROFESNÍ KVALIFIKACE- MECHANIK JÍZDNÍCH KOL  BLOK ,,A": workshop bude přesunutý nazačátek prosince. Brzy zveřejníme termín.

 

 Do workshopů se může přihlásit kdokoliv starší 15 let. Jak obchodník, mechanik a nebo jenom fanda cyklistiky.

Máte-li zájem registrujte se v online formulářích. Samozřejmě můžete zavolat, na 736 631 007  , 008, nebo napsat email s dotazy na kastar@kastar.cz.

 V případě účasti více mechaniků z jedné firmy, vyplňte prosím registrační formulář pro každého vždy samostatně. Potřebujeme přesné jméno na OSVĚDČENÍ O ABSOLVOVÁNÍ WORKSHOPU.  

Registrace a sraz na jednodenní workshopy je tradičně ve firmě Kastar  od 8:30 do 8:50  ve Velké Losenici 326, kde je i parkoviště.

Jednodenní Workshop probíhá od 9:00 do 16:00 (12 - 12:45 oběd). Kvalitní domácí vesnická strava. U dvoudenních workshopů je program první den vždy specifický a pokračuje i po věčeři. Druhý den končí v 15:30.

Základní informace o náplni našich  workshopů:

ZAPLETENÁ KOLA obecně: je to náš velmi populární workshop. Po klasickém teoretickém ůvodu ohledně norem, rozměrů a materiálů jednotlivých komponentů ( ráfky, paprsky, náboje, pláště a galusky...), ze kterých se zapletená kola montují, přejdeme k praktickému zaplétání. Letos workshop rozšíříme vedle způsobu zaplétání kol silničních, tekingových, MTB XC, Enduro i DH i o problematiku zaplétání kol pro elektrokola. Vysvětlíme výhody nového standardu BOOST. Předvedeme novou metodu ,,masáže" výpletu a jak přesně vyladit napnutí paprsků, aby byl výplet vyvážený na všech paprscích. Lektorem je Karel Stárek

ZAPLETENÁ KOLA S CARBONOVÝMI RÁFKY : jedná se o specializovaný workshop vhodný pro profesní mechaniky s určitou praxí a vybavením servisu. kola s carbon ráfky od různých výrobců s nízkým počtem paprsků mají své specifické vlastnosti, materiály, různý počet a napnutí paprsků. V praxi si můžete vyzkoušet i výrobu paprsků (zkrácení a válcování závitů) na  přípravku americké značky Phill Wood. Podrobně probereme problematiku měření napnutí paprsků na různých tensiometrech. Sami si vyzkoušíte zaplétání kol na našem přípravku WB03, který vyrábíme. Ukážeme vám i přesnou kalibraci tensiometru na kalibračním přístroji.

HYDRAULICKÉ BRZDY: probereme teorii konstrukce a funkce těchto brzd, přípravu a opravcování dosedacích ploch rámu, montáž, řezání hadic, výměnu kapaliny, odvzdušnění a přesné nastavení. Praktická cvičení provedeme na několika značkách hydraulických brzd, které se nevíce objevují na trhu.

 PROFESNÍ KVALIFIKACE- MECHANIK JÍZDNÍCH KOL  BLOK ,,A" : zde nabízíme témata: předprodejní montáž a seřízení jízdních kol , poprodejní servis , určování a oprava nejčastějších závad, opracování dosedacích ploch na rámu a vidlici, servis hydraulických brzd, montáž seřízení a servis řadících komponentů. Dalšími tématy budou středová a hlavová složení, typologie jízdníchkol, geometrie posedu a určení správné velikosti a rozměrů jízdnho kola podle dispozic zákazníků. Témata budou rozložená do dvou pracovních dnů. V hotelu Leopold bude vedle workshopů, jak ubytování tak i stravování. Na večer je zajištěna prohlídky minipivovaru s degustatcí.

Cena ubytování se s nídaní na samostatném pokoji je maximálně 890,-kč /1 osoba. Při větším počtu uchazečů na pokoji se můžeme dostat na cenu nižší nižší. V průběhu workshopů je zajištěné lobčerstvení a nápoje. Obědy a večeře si hradí účastnícu sami přímo v restauraci podle vlastního výběru. 

ODPRUŽENÉ KOMPONENTY: Toto téma je alfou a omegou jak mechaniků, tak samotných uživatelů. Správně nastavené odpružení na kole a jeho servis, má velmi dominantní podíl na efektivitě a komfortu jízdy. Naším již dlouholetým lektorem je Dan Boubín z firmy Bike Live. Ten má přehlednou teoretickou prezentaci o vyráběných typech těchto komponentů. V praktické části si můžete sami vyzkoušet servis jak vidlice, tlumiče, tak i sedlovky. Na workshop si můžete dovést jak zmíněné komponenty, tak třeba i celé kolo. Jedním z témat workshopu je i správné nastavení tlaku, zdvihu a odskoku vidlic i tlumičů. Termín tohoto workshopu plánujeme na začátek listopadu. Brzy ho zveřejíme.

Dotazy a info o platbě :  Radka Stárková  - tel: 736 631 008  emai: radka@kastar.cz

Cena jednodeního workshopu je 2 200,-  DPH

Cena dvoudenního workshou je 3 800,- s DPH

SLEVA: Stále platí, že každý pátý workshop je za 50% ceny a každý desátý zdarma. U firem se sčítají všichni účastníci.