a
a
Váš nákupní košík je prázdný.

Technologie výroby

Chcete-li porozumět strategii značky, věnujte prosím chvilku času následujícím informacím a argumentům.

Vytvářet produkty ruční výrobou nepředstavuje riziko kvality. Naopak se, dodržením stálých výrobních postupů a kvalitativních norem, udržuje ten nejvyšší standard, který ALCHEMIST nastavil. Stálá kontrola výrobního procesu, školení a vzdělávání, analýza vzorků a testování (destruktivní či nedestruktivní) tvoří naší představu o produkci Made in Italy.

ALCHEMIST během různých fází experimentování, testování a tvorby prototypů v průběhu běžného výrobního cyklu, provádí také radiografické testy v laboratoři. Těmi ověřuje, zda jsou jednotlivé vrstvy karbonového ráfku dokonale laminovány, a že v žádné z těchto fází výroby nevznikla závada, která by ohrozila jeho kvalitu. Systematickým prováděním těchto testů je zaručena zákazníkům maximální bezpečnost a spolehlivost. Váhový rozdíl mezi stejnými modely ráfků je tak eliminován max. na 1,5%.

Tento vývoj, testování a kontrola dodržování kvality není samozřejmě na první pohled u ALCHEMIST zapletených kol vidět. Je však nutné k nim přihlížet při pohledu vyšší ceny těchto mimořádných, velmi kvalitních produktů.

Proč název firmy ALCHEMIST?

Je známo, že alchymista stále hledá a objevuje nové, lepší postupy, snaží se vylepšit věci kolem nás a přeměnit je v něco neuvěřitelného.

Alchymie v historii představovala vědu, mající za cíl přeměnu základních prvků ve zlato. Objevení tzv. kamene mudrců by alchymistům umožnilo vyřešit světové zlo. Transformující se záležitost byla důležitou metaforou pro transformaci člověka. V současné době si moderní věda, založená na racionální chemii, dovoluje pracovat přesně na první pokus a dává člověku prostředky k dosažení jeho cílů, čímž ho vede ke stálému zlepšování. To byl hlavní impulz pro vznik názvu a strategii značky ALCHEMIST.

Firma ALCHEMIST vyvíjí své komponenty s nejvyšší technickou dokonalostí. Výsledkem inovace a pečlivého procesu výroby jsou špičkové technologie a výrobky s označením Made in Italy. Zde je zásadní přímé zapojení ruční práce technického personálu.

Svým zaměstnancům proto říkáme „Alchymisté“, protože spojují vědu, zkušenost, citlivost a filozofii. Naši Alchymisté používají pouze ty nejjemnější materiály a uhlíková vlákna tak, aby dosáhli požadované vlastnosti ráfků podle typu zatížení, kterému bude konkrétní produkt čelit. Používáme pouze předem impregnované uhlíkové vlákno s charakteristicky přesným rovnoměrným rozložením množství pryskyřice v každém bodě. To nám zaručuje stejné a vyvážené mechanické vlastnosti kompositu, jako je hmotnost, odolnost proti lámání a koeficient prodloužení vláken na každém jednom centimetru jeho plochy.

Volba materiálu pro výrobu karbonového kompositu

Při skladbě jednotlivých vrstev kompositu ve stěnách ráfků se zaměřujeme:

  • především na houževnatost, odolnost a dlouhou životnost materiálu
  • na snížení možnosti poškození vnitřní vrstvy ráfku v místě spojení uhlíkových vláken a pryskyřice, jako je delaminace, popraskání a tříštění na minimum
  • na optimalizaci množství použitého materiálu tak, abychom dosáhli co nejnižší možné váhy

Výrobní proces

Výrobní proces karbonových komponentů ALCHEMIST se zaměřuje především na fázi „stabilizace“, nebo spíše, na řadu postupů a řešení, která zpracují materiál k jeho maximálnímu mechanickému využívání. Komponent z uhlíkových vláken je tak připraven k vrtání, řezání, broušení, čištění, lakování a jakémukoliv spojování s jinými materiály.

Testování výrobků provádí profesionální cyklisté s vyvinutou citlivostí pro posuzování kritických oblastí, přičemž velmi pečlivě a přesně vyjadřují své potřeby i požadavky.

V ALCHEMISTu si uvědomujeme, že vývoj je kontinuální proces. Vyvíjí vlákna, polymery nebo nové mechanické systémy, které lze vždy dále zdokonalit.

Cílem ALCHEMISTu je dosažení pomyslné dokonalosti a její následné překonání, čímž otvírají nový prostor pro další inovace v cyklistickém oboru.

 

Ruční zaplétání kol Alchemist v Kastaru

Pro výrobu lehkého, spolehlivého a odolného zapleteného kola nestačí jenom kvalitní komponenty. Velmi důležité je samotné zapletení paprsků a jejich přesné napnutí měřené tensiometrem. Takovou záruku vám dá jejidě ruční výroba každého zapleteného kola. Automatická výroba zapletených kol se samozřejmě stále zdokonaluje a zkvalitňujě. Žádný automat na utahování a centrování zapletených kol však nedokáže docílit vyváženého napnutí všech paprsků na stejnou hodnotu v toleranci 5%. To dokáže pouze velmi zkušený mechanik s přesným a pravidelně kalibrovaným tensiometrem. Na tuto fázi výrobního procesu zapletených kol klademe velký důraz. Tato fáze výroby je samozřejmě i časově náročná. Ruční zaplétání je tak nákladněnjší, ale zaručuje vaší bezpečnost a spolehlivé používání zapletených kol. Takto přesně vyvážený a napnutý výplet zkvalitňuje i ovládání kola, jeho jízdní vlastnosti a efektivní přenos vaší vynaložené energie.

Po dohodě s majitelem značky ALCHEMIST, jsme získali důvěru a všechna kola zaplétáme u nás v našem speciáním srvisu ve Velké Losenici. Na výrobu se můžete přijet i podívat. Každé zapletené kolo má vlastní záruční list s hodnotami napnutí paprsků, přesnou vahou, datumem výroby a jménem mechanika. Zde několik fotografií z výroby.