Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Zdravím
Po 4 letech jsem se rozhodl opět postavit na start v Praze. Minulé roky jsem vždy startoval na IM FRANKFURT. Pro moji tělesnou konstituci není tento závod vhodný, ale je to kousek a ještě jsme s Danielou navštivili naši kamarádku, která nám poskyta azyl, což nám moc pomohlo.

PLAVÁNÍ - 3,8km
Plavalo se ve Vltavě, která měla 16 st., takže konečně ideální teplota pro plavání v neoprenu s dlouhým rukávem Aquasphere PHANTOM. Vzhledem k teplotě vody jsem raději použil ještě plaveckou čepici Aqua SPEED. Po startu jsem se vydal za vodičem na kajaku, který jak jsem později zjistil vůbec nevěděl, kam mne má vést. První 2km se plavalo po proudu k depu. Vodič najel k molu a očekával, že pro dnes jeho práce skončila. Věděl jsem, že se má plavat ještě cca 1km po proudu a pak proti zpět, tak jsem plaval dále. Postupem času jsem začal vyhlížet bojku. Vodič najel opět přede mne a vedl mne "někam". Navedl mne na bójku, ale bohužel na DRUHOU. Zastavil jsem a hledal bójku PRVNÍ. Po chvilce jsem ji našel, tak jsem k ní doplaval a pak znovu na DRUHOU. Cestou zpět jsem opět musel zastavit, jelikož vodič natočil kajak KOLMO do mého směru. Nakonec jsem doplaval k molu a ukončil VÝLETNÍ PLAVBU po Vltavě.

Celá aktualita >>

Zvětšit

Přemek letos poprvé zvítězil a o závodě napsal: O víkendu se jel 2. závod SPECIALIZED ENDURO SERIE. Na Libereckém Ještědu. V sobotu občas pršelo, tak v neděli na prvních 3 RZ se to smekalo. Bylo krásné slunečné počasí tak další 3 RZ byli zase suché. tratě byli zábavní a dost rychlé. celkový čas byl Přes 23 min. tak i dost fyzicky náročné. jezdilo se mi dobře a snažil jsem se nedělat žádné velké chyby. nakonec s toho v cíli bylo úžasné 1. místo a zároveň moje první vítěství na enduro scéně.

Zvětšit

Zvětšit

Tomáš Slavík opět mistrem světa !!!

Tomáš Slavík se stal podruhé v kariéře mistrem světa ve fourcrossu a usedl tak opět na trůn světového fourcrossu. Pokaždé na kolech MAVIC !!! Dva dny po 27. narozeninách tento český jezdec potvrdil pozici současné fourcrossařské jedničky. Slavík si zopakoval triumf z roku 2010, ve sbírce má ještě předloňský bronz.(podrobný komentář v rozšířením textu)

Zvětšit

Roman Dohnal se připravuje na ME XC neslyšících

Ahoj Radko, Karle !
fakt se omlouvám, že jsem dlouho neozval.. Já jsem zcela v pořádku a už pomalu chystám na ME MTB v Kirchbergu(Rakousko), má konat od 21.června.. Minulou sobotu jsem byl přímo se podivat na trať a dokonce jsem také trénoval…Trať je fakt naročná, protože také má usek “TRAIL”..
a ještě k tomu jak jsem závodil poslední měsíc
Dne 4. května bylo další kolo Pražský pohár MTB v Praze. Biker Roman byl minule moc zklamán se svým výkonem na MČR XC neslyšících, kde vzdal v polovině závodu.Tak se rozhodl přijet o hodinu dřív ne vždycky, měl tolik času pořádně připravit na ten závod. Po startu se snažil dohonit Honzu Čapka, který vyhrál letošní MČR XC neslyšících. Nějak v polovině závodu Roman už byl v kontaktu s Čapkem, naštěstí Honzovi uklouzlo kolo, tak Roman začal zrychlovat a vytvořil si náskok několik vteřin. V poslední kole bylo možné, že čapek ho chytne a dojede do cíle dřív než on. Ale nepovedlo se mu to, tak Roman dojel první v kategorii a byl moc nadšen, že dokázal porazit čerstvého mistra XC neslyšících.
...další Romanovo zážitky v rozšířeném textu...

Zvětšit

Přemek Tejchman po pádu druhý v Koutech

Náš  Test-rider Přemek Tejchman opět prověřil Mavic komponenty na náročných tratích v Koutech. Z letošních novinek testuje speciálni profi zapletená kola CROSSMAX EDNURO   ...   bezdušové enduro pláště CROSSMAX CHARGE 2,4 ...  CROSSMAX ROAM XL 2,3 ...  pedály CROSSMAX XL   ...   a batoh  CROSSMAX HYDROPACK ... zde je jeho komentář ze závodu :

První závod SPECIALIZED SÉRIE zavítal do Koutu. Tratě byli velice náročně, jak fyzicky tak i technicky. Každá RZ se časově blížila k 10 minutám a druhá i hodně přes Nakonec v cíli s toho bylo úžasné 2. místo i s pádem ve 4. RZ, kterým jsem přišel o vítězství

Zvětšit3. 6. 2014

GIRO di REJVÍZ již 14.června v Jeseníku

Každoročně pořádá majitel chaty ORBEA Pavel Dědic se svými partnery tento závod tříšlenných družstev. Podrobnosti najdete na  www.girodirejviz.robert.cz

Zvětšit

Enduro speciál Přemka Tejchmana

Zvětšit13. 5. 2014

Tomáš Slavík potvrdil svůj fenomén v 4X

Tomáš Slavík dokázal zvítězit jak v kvalifikaci, tak ve všech svých závodních jízdách a z Polska si odváží 1.místo. Dvojnásobný šampión světové série 4X Pro Tour začal novou sezónu stejným způsobem, jakým ji ukončil - tedy z prvního místa. Závod ve Szczawno Zdroji sliboval velkou podívanou už z několika důvodů. Trať čítá velké množství skoků přes 10 metrů, je to fyzicky nejnáročnější závod celé sezóny a především první možnost sezóny, kde můžou ti nejlepší fourcrossoví jezdci světa změřit síly po “zimní přípravě”. Za umělého osvětlení a účasti cca 2 000 - 3 000 diváků si to jezdci rozdávali loket na loket. Tomáš Slavík nedal nikomu šanci, zvítězil ve všech svých jízdách stylem start - cíl a odvezl si z Polska již po čtvrté v řadě zlatou medaily. /Photo by: Charles Robertson, Dariusz Gdesz, Markus Slavik, Lukas Hennecke/..více v rozšířeném textu

Jarda Brynda na IRONCAT ve Španělsku na druhém místě

>Tak jsem ve Spanelsku vyvalcil 2 misto . Plaval jsem opet nejlepe a pak pridal nejake minuty k dobru na kole. Bohuzel jsem letos nemohl 2 mesice behat a to se projevilo na maratonu :o(Mel jsem to rozjete na obhajobu, ale nakonec to nevyslo. V rozšířeném textu jsou fotky ze závodu.  odkaz na televizní záznam: http://www.ufec.tv/index.php?id_arxiu=1981&tipus=1&buscar_texto&npagina&federacions

Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>