Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Aktuality ze závodů

Zvětšit21. 2. 2015

Příprava rámu pro Marka Pochtiola

Rozhodli jsme se podpořit cyklotrialového jezdce Marka Pochtiola. Zrodil se další ,,Žižka" , tedy bojovník ( český reprezentant) na slovo vzatý, který pochází a bydlí přímo ve vesničce Žižkovo pole nedaleko Přibyslavi, tedy i nedaleko našeho Kastar sídla ve Velké Losenici. JIž před dvaceti lety jsme sponsorovali jeho tátu Tomáše , který byl mistrem republiky v cyklotrialu a také se jako průkopník českého bikingu zůčastnil například prvního česko-slovenského mistrovství MTB v Tatrách na Slovensku jako junior. Táta donesl jeho rám a my jsme mohli hned vyzkoušet zbrusu novou frézu od PARK TOOL na obrobení ploch pro uchycení kotoučové brzdy. Jak bude jeho nový stroj sestavený, představíme vám ho.

Celá aktualita >>

Myšák bude dalším jezdcem v sezoně 2015 na Mavic produktech

Právě vyjednáváme spolupráci s dalším Enduro riderem Myšákem ( Milan Myšík), který bude sedlat zapletená kola Crossmax Enduro , tretry Crossmax i pedály Crossmax SL v letošní sezoně. Podívejte se na jeho autorské video ze zajímavé série letošního DOWN MALLU.

Zvětšit19. 1. 2015

Tomáš Slavík dokázal zvítězit ve vůbec prvním závodě série Downmall Tour 2015 ve Štětíně, Polsko.

Pro letošní rok si pořádající agentura Eastern Gravity připravila novinku, která nese název Downmall Tour 2015 a čítá 3 závody, které se jedou v Polsku, Německu a finálové kolo se pojede v ČR v obchodním centru Arkády v Praze. Tomáš Slavík se bude před svým odletem do Jižní Ameriky účastnit všech závodů série, kde je horkým favoritem. V Polsku tomu nebylo jinak, Slavík dokázal zvítězit ve všech svých jízdách a ve Štětíně bral zlato. GoPro vítězná jízda Tomáše Slavíka: https://www.youtube.com/watch?v=wLb21Hal1j4

PF 2015 od jedničky v našem ENDURU Tomáše Teichmana jezdícího celou sezonu na komponentech MAVIC

Zvětšit

Zvětšit10. 11. 2014

Naši sprinteři se vrátili z Mexika s prvními body do OH kvalifikace

dnes nad ránem skončil první světový pohár, který se konal v mexické Guadalajaře. Duklu Brno zastupovali sprinteři Adam Ptáčník a Pavel Kelemen. Odcestovat měl i Robin Wagner, ale krátce před odjezdem onemocněl a stejně tak jeho náhradník Tomáš Bábek. Tudíž jsme se nemohli účastnit soutěže v teamovém sprintu a unikly nám tak důležité body pro účast na LOH 2016. Přesto se i nadále úspěšně snažíme získávat body pro účast na LOH 2016 ve sprintu a keirinu.

Zvětšit29. 10. 2014

Tomáš Slavík třetí v Mexiku

Tomáš Slavík se o víkendu zúčastnil jeho posledního závodu sezóny a to 4.kola City Downhill World Tour v Taxcu, Mexico. Mezi světovou špičkou skončil na 3.místě, což mu zajistilo také celkové 3.místo v sérii.Trať v Taxcu byla asi ta nejšílenější z celého seriálu. Nejen proto, že byla opravdu asi fyzicky nejnáročnější, ale především trať skrývala sekce, kde se jezdci dostávali přes hranici 60km/h přímo na schodech. Šílenost, ale pro všechny stejné. Další specialitou byla účast diváků, kterých bylo na trati nad 20 000 a bylo to na atmosféře opravdu hodně znát. Tomáš Slavík po problémech v tréninku dokázal nakonec zajet 3.místo.

Zvětšit14. 10. 2014

v Mostě se jel závěrečný závod specialized enduro serie. bohužel jediné co tento závod měl společný s endurem bylo jen kolo na kterém jsem jel. Po večerním dešti tratě byly hodně kluzké a to mi bylo osudné na pár místech. v cíli jsem i přes všechny nástrahy a předělávky tratí přes noc bral úžasné 2. místo nic horšího jsem letos nejel..... (když komedie tak i na stupních vítězů) (4)

více na jefo FB zde

Zvětšit24. 9. 2014

Přemek Teichnam 3 místo na Špičáku a hodně zábavy k tomu

Šumavský Špičák má velký potenciál na rozmanitost trailů. Těšil jsem se, co na nás organizátoři přichystají a musím říct, že odvedli dobrou práci. Hned při sobotním tréninku jsem se ale rozsekal zády o strom, pohmoždil si malíček na ruce a ukopl hadici od teleskopické sedlovky, což nebylo úplně ideální. Ještě jsem ale netušil, že není všem dnům konec. Ráno místo krásného počasí se k zemi snášelo velké množství vody. V tu chvilku přišla moje hořká hodinka. Je k neuvěření, co vše se může pokazit. Bylo nutné přezout zadní plášť, pak následovalo o moc horší zjištění, že mi opět nefunguje teleskopická sedlovka, takže jsme rychle vyměnili a odvzdušnili novou hadici. Další smutnou zprávou bylo, že po prvním šlápnutí jsem na prologu přetrhl řetěz.

Zvětšit

Bábek králem keirinu + celé podium pro sprintery Dukly Brno

Vážený sportovní příteli / přítelkyně,v pátek a sobotu jsme absolvovali poslední závody letní dráhové sezóny v ČR. Nejdříve muži si to v pátek rozdali na jednu jízdu o mistra ČR v keirinu. Mistrovský závod se uskutečnil na brněnském velodromu chvíli před začátkem tradičního bodovacího závodu Přilba Moravy. Co bylo potěšující, tak před velmi slušnou diváckou návštěvou. A borci se divákům odvděčili  velmi dramatickým závodem kdy nakonec na pásce s náskokem zvítězil Tomáš Bábek, za ním s odstupem druhý David Sojka a třetí Robin Wagner.V rámci přilby Moravy byli uspořádány i bodovací závody pro mládežnické kategorie. V juniorkách zvítězila Natálie Šrůtková,v juniorech byl mistr Evropy a světa Jirka Janošek o bod na místě čtvrtém a Josef Junek sedmý.V sobotu se junioři přesunuly do Prostějova k MČR ve dvojicích. Zde již naši borci Jiří Janošek a Josef Junek nestačili na specialisty vytrvalce a dokončily totálně vyčerpaní na 5. místě. Vložený bodovací závod juniorek vyhrála Natálie Šrůtková.Pro elitní závodníky však sezóna teprve začíná. Příští neděli odjíždí na pětidenní soustředění do německého Erfurtu a poté nás již čeká odlet na ME na Guadeloupe. Odlétáme 12.10. z Paříže, závody začínají 16.10.. Tímto podnikem zároveň odstartujeme dvouletou kvalifikaci na LOH.Tak držte pěsti.Svatopluk Buchta

Zvětšit

Přemek Tejchman na Enduro v Liťáku na 2.místě

Čtvrtý závod dual cupu se konal v Litoměřicích. Trať byla identická jako před lety na 4x. Rychlá a kluzká v velkým diky na obtížnosti měl veliký vítr. Bohužel jsem si vybral smůlu ve finale když jsem na cilové rovině vytrhl nohu z pedálu a to mě odsunulo na 2. flek parádní akce a parádní výsledek

Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>