Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Aktuality ze závodů

Zvětšit8. 6. 2015

ENDURO SERIE pokračovalo vítězným tažením Přemka Tejchmana

O víkednu absolvovali borci ve velmi těžkých podmínkách další kolo Enduro-serie 2016. Po prosluněném sobotním tréninku nastalo bahnité peklo v nedělním závodě. Naše barvy Mavicu získali na bedně hned dvě místa. První vybojoval Přemek Tejchman a třetí místo urval Mišák - Milan Myšík.

video ENDURO SERIE je zde : https://vimeo.com/130340249

Oba jezdí kola Mavic  CROSSMAX ENDURO 27,5" . Mezi ně se vklínil bikový fenomén Michal Prokop.V našem Mavic servisním stanu bylo co dělat, jak v sobotním tréninku, tak v samotném nedělním závodě. Na řadu přišlo i kladivo na rovnání deformovaných ráfků. Na další Enduro závod musíme ale ještě naše servisní zázemí vybavit dalším pracovním stolem a také musíme přitvrdit v sortimentu nářadí a přípravků, které máme partnersky od značky PARK TOOL . V Enduru hold materiál jenom hoří. Více najdete v přiložených fotkách. Více info na www.enduroserie.cz

Celá aktualita >>


Zvětšit14. 7. 2015

Přemek Tejchman vybojoval 12 místo na MEGAVALANCHE ve Francii

Náš přední Enduro jezdec Přemek Tejchman po 12. místě na Megavalanche. Závod se jel v legendárním  ALPE D'HUEZ . Nyní přebývá ve svém ,,autohotelu" a ladí na další závod světové Enduroserie ve Francii. Poškodil v tréninku zadní kolo a naštěstí zítra odjíždí naše světová megahvězda  ve 4X a nyní excelentní endurák Michal Prokop na závody za ním. I přes to, že jsou u nás největší rivalové , je Michal ochotný dovést Přemkovi nové zadní kolo a pláště. Je to opravdu velké gentlemanské gesto. Třetici našich nejlepších ,,enduráků"  doplní i Myšák -Milan Myšík a další naši enduro jezdci. Všem držíme palce . Po třech závodech Endurosérie , kde provádíme bezplatný servis,  jsme poznali , že ať jsou soupeři,tak společně kempují, grilují a při závodech si vzájemně pomáhají.

Celá aktualita >>


Naše Mavic asistence a spolupráce s Přemkem Tejchmanem a Milanem Myšíkem.

Rock Machine Enduro Race Ještěd 2015 from SNOW.cz on Vimeo.


Zvětšit

Přemek Tejchman třetí na Willingenu na Specialized SRAM enduro sérii

Přemek Tejchman společně s Michalem Prokopem zabrali hned dvě místa na bedně. Za prvním Michalem se na třetím místě umístil Přemek. Na startovní fotce má Přemek ještě na zádech č.4 . V dalším závodě této série bude ale mít již číslo 3. Jeho komentář k závodu ve Willingenu najdete v rozšířeném textu. Přemek již druhým rokem jezdí a testuje Mavic zapletená kola crossmax Enduro 27,5 obuté plášti Mavic CHarge a Quest 2,4". Tretry Crossmax Pro Mavic má ke svému stroji přikované  pedály  Crossmax SL také značky Mavic. Na tréninku a vyjížďkách vozí i Mavic hydro - batoh. 

Celá aktualita >>


Zvětšit

Oficiální servis MAVIC na ENDURO SÉRII 2015

Tuto neděli 24. května odstartovala letošní ENDURO SERIE v Koutech. V celém letošním seriálu provádíme bezplatný servis zapletených kol v našem ŽLUTÉM STANU MAVIC. Ještě před startem bylo opravdu co servisovat. Servisovali jsme všechny závady. Odvzdušnění brzd, řazení, odpružení, řetězy, popraskané paprsky i především výměnu plášťů. Vetšina servisních prací zapletených kol probíhala na jiných značkách než je Mavic. Stali jsme se tak nechtíc servisním místem všeho potřebného. Po dohodě s Enduro jezdci (které mimochodem obdivujeme) přijedeme na Ještěd již den předem v sobotu dopoledne, abychom dokázali vyladit jejich stroje po tréninku na nedělní ostrou jízdu. Musíme také posílit zázemí servisu a dovést více náhradních dílů. Použijeme i  kompletní sadu nářadí PARK TOOL, kterou používáme jak v našem Mavic Servis Centru, tak Bike Akademii. Současně představíme speciální produkty Mavic pro tuto progresivní disciplínu. Zapletená kola, pláště, pedály, batohy, přilby atd.... Těšíme se na setkání. Informace o závodě najdete na www.enduroserie.cz

ZvětšitZvětšitZvětšit

Zvětšit

Závod kolem MELECHOVA - doporučujeme

Zvětšit

13. 5. 2015

Evropský pohár v biketrialu

V italském Rosignamo Marittimo nedaleko známé Pisy se jel první závod letošního seriálu Evropského poháru v biketrialu. V kategorii Minime / 13-15 let/ startoval i jezdec Trial Žižkovo Pole Marek Pochtiol. Závod se jel v areálu místní biketrialové školy, kde bylo vytyčeno pět sekcí, které musel každý jezdec absolvovat čtyřikrát.
První kolo Marek nejel dobře. Dvě malá zaváhání a s 13.tr. body byl třetí. Druhé a třetí kolo zajel perfektně, třetí kolo jako jediný z celého startovního pole zajel za nula bodů a po třech kolech byl druhý. V posledním kole útočil i na příčku nejvyšší, ale taktická chyba v poslední sekci ho odsunula o jeden bod na konečné třetí místo. Zpočátku to pro nás , kteří Marka doprovázeli bylo trochu zklamání, s odstupem času a zhodnocení celého závodu jsme byli s výsledkem a hlavně stylem jakým celý závod jel spokojeni. Marek jezdí paprsky SAPIM RACE , přilbu Mavic NOTCH a rukavice STRATOS.
 Výsledky:
 1. Morewood Adam          GB
2. Golfarini Matteo            I
3. Pochtiol Marek             CZ

Zvětšit

Zvětšit12. 5. 2015

Přemek Tejchman poslal info ze závodů

První zastávka Enduro X race se konala v Sušici. Čekalo na nás 6. erzet s převýšením 1450m. Tratě byly zábavné, jen to byl bohužel z větší časti úzký singl track. Moc se mi závod líbil a ještě víc se mi líbilo moje 3. místo. Vím kde byly chyby a to mě motivuje do dalších kroků.


Další vítězství jezdce týmu KATUSHA na kolech a galuskách MAVIC. Joaquim Rodriguez dokázal díky poslední etapě, kterou byla časovka na svém časovkovém speciálu rozhodnout své celkové vítězství v etapovém závodě Vuelta al Pais Vasco. Pro své časovkové speciály Canyon Speedmax CF TT používá tým zadní disk COMETE s galuskou Mavic Yksion Pro SSC powerlink a přední zapletené aerokolo COSMIC CARBONE 80 s galuskou Yksion Pro SSC Griplink. Vývoj a testování těchto produktů v aerotunelu přináší své ovoce. Mentalitu značky můžete shlédnout v tomto VIDEU.

Zvětšit

Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů