Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Aktuality ze závodů

Zvětšit2. 6. 2016

Report Vojty po návratu z Willingenu

O víkendu jsem jel německou enduro sérii ve Willingenu. Trénink byl na suché a rychlé trati, ale přes noc napršelo, takže závod byl zase na bahně. Rychlostní zkoušky byly vesměs velmi krátké, nejdelší měla tři minuty a dohromady to dávalo kolem 11ti minut měřených úseků. Závodu se zůčastnil i Martin Pešťák, také Český juniorský závodník, takže na transferech bylo o zábavu postaráno. Hned v prvních metrech RZ1 mi došlo, že se nebude jednat o ten samý trail, jaký jsem předchozí den najížděl, ale že se změnil v rozbahněné koryto. Podařilo se mi docela uspěšně se adaptovat na tuto změnu a první měřený úsek jsem projel bez větších komplikací. Poprvé jsem spadnul na RZ2, kde byla jedna velmi strmá a odkloněná zatáčka. Obalil jsem se komplet celý v bahně, ale pokoušel jsem se stále zachránit co nejvíce drahocených sekund. V RZ3 jsem se dostal zpět do dobrého tempa, ale opět mi to na bahně ujelo a lehnul jsem si. RZ5 a 6 se mi povedly bez chyb, takže jsem nahnal nějaký čas zpět. Nakonec jsem se umístil na třetí příčce v juniorech, 13s od prvníhoPo závodě jsem strčil kolo k mechanikům od Mavicu, kteří zafungovali bezchybně a vyladili mi kola po závodě. 

Celá aktualita >>


Zvětšit23. 5. 2016

Enduro série 2017v Koutech s rekordním,téměř 300 členným pelotonem startujících.

Násš oficiální MAVIC SERVIS byl samozřejmě na místě. Provedli jsme okolo 30 servisních zásahů od výměny řadících lanek, rovnání patek měniče, výměny řetězů, výměny plášťů, rovnání ráfků, odvzdušnění brzd atd...až po poskytnutí oddechu našemu kamarádovi Kerlíkovi ze sousedního občerstvovacího stánku, který si zamilovat model Crossmax ENDURO jako svůj polštář...máme také tým MAVIC , který jsme přihlásili do soutěže...naši dva členové se plácli hned na bednu...Elen Římanová byla třetí v elitníchženách a Vojta Bláha kraloval kategorii juniorů. Onra Kinkor je týmovým kapitánem, který zastupuje zraněného Milana Myšíka. Všcihni sedlají zapletená kola Crossmax Enduro nebo Crossmax XL a samozřejmě speciální Enduro pláště CHARGE a QUEST  z Mavic MTB kolekce...a doplňky jako pedály , tretry , oblečení a pod. Jak to vypadalo najdete ve fotogalerii. Další zastaveníčko bude na Ještědu za tři týdny.

Celá aktualita >>


Zvětšit15. 5. 2016

ENDURO SERIE 2016 startuje o víkendu v jesenických Koutech nad Desnou

Již tuto sobotu začne další Enduro série , u které nebude Mavic  Servis samozřejmě chybět. V loňské sezoně jsme pomohli desítkám jezdců naším servisem , opravit jejich defekty a poruchy na speciálech a oni tak mohli dokončit všechny vypsané R_zety....navíc ,,enduráci" to je super pohodová partička, kde si každý jede na své triko, za své peníze, na trati při tréniku a večer v depu jsou kamarádi a v ostrém závodě si to rozdávají naplno...momentálně je Enduro nejtěžší MTB disciplínou...představte si , že v plné ( sjezdové ) výbavě s integrálními přilbami, musí sami vystoupat na vrcholky kopců, kde je čeká start do velmi náročného sjezdu na čas....při stoupáních nemůžou své tempo podcenit , neb na všechny denní R-zety mají tvrdý časový limit....kdo jste jěště takový závod neviděl, nebo nejel...určitě to vyzkoušejte...začnete si těchto bikových rytířů velmi vážit...no a to ani nemluvě o ženách!!!

...pro letošní sérii jsme zapracovali a založili tříčlenný soutěžní tým...všechny jeho protagonisty vám brzy představíme...

 

těšíme se na setkání


Zvětšit18. 4. 2016

Vojta Bláha zajel druhé místo v Treuchtlingenu!!!

Vojtu jsme vybrali jako velmi talentovaného Juniora, který tomu dává opravdu vše.....Vojta po návratu napsal:

Tak tedy komentář: V tréninku jsem si skoro všechny rychlostní zkoušky projel dvakrát, protože junioři jich měli jen pět. Už při prvním sjezdu jsem si ustlal na bahno a pár dalších pádu následovalo později. Byl jsem svědkem i vykloubeného ramena, takže jsem byl rád že sobotu jsem odjezdil ve zdraví.Ráno junioři startovali už 7:50, což se nakonec ukázalo jako neskutečná výhoda. V prvních dvou rztách jsem ještě předjížděl pomalejší juniory, ale pak už se mi podařilo se dostat na startu před ně a měl jsem tak před sebou prázdno. Všechny sekce, kterých jsem se bál jsem sjel dobře, ale pár chybám jsem se v extrémních podmínkách nevyhnul. Potom co junioři dojeli to šlo s tratí do kopru, čemuž odpovídá například také to že i mistr jako je Michal Prokop měl ve většině rychlostních zkoušek, které jsme měli společné pomalejší časy než já. To mě docela potěšilo, avšak je mi jasné že podmínky na trati měl opravdu mnohem horší. Druhé místo je pro mě krásné, tím více po další zlomenině klíční kosti. Přemek Tejchman, který vyhrál elite jel neskutečně a moc dobře jel také Martin Pešťák, se kterým jsem jel všechny transfery a trénink. 

 

Tak to je snad všechno. :)

Celá aktualita >>


Zvětšit18. 4. 2016

Opravdový krasavec

Od našeho slovenského prodejce Martina Smatany jsme dostali fotky XC speciálu, který svému zákazníkovi a bikerovi osadil superlehkými novými koly Mavic Crossmax SL, v limitované edici 2016 , které jsou obuté agresivními a velmi rychlými plášti Crossmax Pulse. Jestli se vám speciál líbí obraťte se na Martina v jeho prodejně www.cms-cyklo.sk 

Jazdec: Miroslav Michálek
Sobota 16.4. 2016 - Agglu Open Turieckap MTB XCO - 3. miesto Veteráni A
Nedela 17.4. 2016 - 1. kolo Slovenského pohára MTB XCO - 5. miesto Masters A
Cykloservis Martin Smatana
www.cms-cyklo.sk

Celá aktualita >>


Zvětšit15. 4. 2016

Představujeme závodní speciál Slovenského bikera Petera Marciňa

S Peterem jsme začali spolupracovat v letošní sezoně. Jak se mu bude dařit uvidíte sami z jeho reportů. Zde je první reportZúčastnil som sa prvého svetového pohára v Lourdes- Francúzko za Slovensko, kde som v jazde bohužial namotal reťaz a skončil na 124 mieste. Samozrejme Mavic kolesá podržali a otestoval som aj mechanikov v Mavicu :)  Zasielam fotografie bikechecku z DeemaxmiTeraz sa chystám do CHorvátska na pretek UCI C1 Losinj, tak pošlem samozrejme nejaké fotografie. 

Celá aktualita >>


Konstruktér rámů ve firmě Festka a náš testovací jezdec produktů Mavic,  Ondra Kinkor, si minulý týden poskládal svůj nový enduro stroj a hned ho projel ve slovenské Kálnici. K vidění bude na místních i zahraničních enduro závodech. Na kole má namontované Crossmaxi XL , které snáší i to nejnáročnější zacházení. Již standardem u Mavicu jsou bezdušové pláště speciáně konstruované pro enduro ježdění Crosmax Charge a Crossmax Roan XL.

Zvětšit

Zvětšit30. 3. 2016

,,Těžko se mi píšou tyhle řádky, ale o tom je potřeba psát. Minulý víkend se konal první závod EWS v Chile (Corral). Letos sem měl v plánu objet kompletně celý seriál EWS. První dny po příletu patřily ježdění mimo závodní traily a trackwalku. Ve čtvrtek přišel na řadu první tréninkový den. Hned v první RZ už téměř na samém konci se nacházela kamenitá sekce. Pod ní sem zastavil a že si ji projedu ještě jednou abych získal jistotu. Když při tlačení kola do kopce mi z ničeho nic píchlo a škublo v rameni, které sem měl před 2 lety operované. Najednou bylo vyosené a já tomu nemohl uvěřit. Když se po chvíli vrátilo do správné polohy nemohl sem s ním téměř hnout. Ten pocit co sem v té chvíli zažíval se skutečně nedají popsat.  Dva dny jsem tomu dal klid, s tím, že bych zkusil závod pro srandu na oči... V den závodu ráno už sem bolest téměř necítil, ale stav nebyl ideální na to, abych mohl závodit a riskovat tím další zranění. To jak velkou frustraci, bezmoc a zklamání jsem cítil se nedá popsat. Slzy se mi draly do očí celé dny. Sám vůči sobě, ale také vůči vám mým partnerům, kteří mi letos umožnili nakouknout do světového endura. Je to sport, jednou seš nahoře, jednou dole - je potřeba se tomu postavit čelem a ve zbylých závodech prodat co sem natrénoval! V tréninku před EWS a i v Chile sem se cítil skutečně parádně, protože traily byly hodně rychlý, a to je to, co mám rád....dále v rozšířené textu

Celá aktualita >>


Zvětšit29. 2. 2016

Mistrovství světa na dráze a pozvánka kouče Sváti Buchty

ve středu 2.3. odstartuje v Londýně mistrovství světa v dráhových disciplínách a pokračovat bude až do neděle 6.3.. Naším hlavním cílem je udržet postupová místa na LOH v Riu. Mistrovství světa bude posledním závodem dvouleté kvalifikace, kdy jsme postupně sbírali body ze dvou ME, šesti světových pohárů a dvou mistrovství světa. Situace je pro naše sprintery velmi příznivá. Adam Ptáčník se společně s Pavlem Kelemen budou snažit zůstat v devítce postupujících ve sprintu a mistr Evropy Pavel Kelemen bude navíc válčit o udržení svého jména v devítce postupujících v keirinu.  Především Pavlovi ambice sahají na MS v obou sprinterských disciplínách někde kolem nejlepší osmičky a výše.  Po MS budeme moudřejší. Do 1km s pevným startem vysíláme Tomáše Bábka a bronzového z podzimního ME Robina Wagnera. Oba  borci mají ambice skončit do 8. místa. Vytrvalecká část výpravy může spoléhat na zkušené matadory s medailovými ambicemi a těmi není nikdo jiný než Martin Bláha s Vojtěchem Hačecký v madisonu. Oba již z této disciplíny vlastní světové medaile z předchozích let a jistě by rádi svou sbírku rozšířili. Na svá medailová léta bude chtít jistě zavzpomínat Jarmila Machačová v bodovacím závodě a urvat co nejlepší výsledek v náročném scratchi. Ondřej Vendolský má po delším půstu (naposledy startoval na MS v roce 2013) opět šanci startu na MS, tentokrát ve scratchi. V této opravdu nevyzpytatelné disciplíně přejeme Ondrovi co nejlepší návrat na MS. Nezapomeňte na pravidelné přenosy z MS na ČT4 sport. Sledujte program.

Live timing a výsledky zde:

http://www.tissottiming.com/Competition?id=00030D0001FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF&sport=CT&year=2016

 


Zvětšit30. 1. 2016

Milan Myšík má plán na letošní sezonu již jasný

Jak jsme psali  bude nás v letošní sezoně zastupovat v Enduro Elitě Milan Myšík a juniorech Vojta Bláha. Příští týden budeme uzavírat dohodu i s Ondrou Kinkorem. Ten bude mít za úkol mimo ježdění, zaznamenávat na video zajímavé momenty, které vám pak rádi nabídneme.

Milan Myšík poslal aktuální plány: zdravím v novém roce, v nové sezóně.Na nějakých pozicích došlo k výměně mých sponzorů. Nová sezóna přináší nové výzvy a tou největší a nejzásadnější je, že letos se zúčastním Enduro World Series (viz. obr. příloha). EWS je formule jedna a jsem připravený se této výzvě postavit a bojovat mezi světovou MTB elitou. Minulý víkend jsem se zúčastnil závodu DownMall v Berlíně, bohužel letos nejedu celou sérii, jelikož dnes v noci odlétám na 3 týdenní GT global camp do Kalifornie. DownMall sem jel velmi opatrně a najistotu, přesto jsem se dostal do finálové desítky, kde sem bral 7.místo, což není nejhorší na okolnosti, že jsem na HT kole seděl po XXX měsících, ale hlavně jsem se nezranil, nespadl a volil jistotu. V příloze posílám fotky. V noci letím do Kalifornie, bude z toho video/fotky a další materiál. Vše bude na mé fb stránce, twitter a instagram. Ihned po mém návratu se zúčastním poslední závodu DownMall tour v Praze na Arkádách 20.2., kde bych se s vámi kdo se bude moc dostavit setkal. Poté zas už jedu do Itálie na 2 týdny a pak už na první dvojzávod EWS Chile, Argentina... Bude to zajímavé :))Hezký zbytek víkendu
Milan Myšík
+420 734 57 55 29
milamysik@seznam.cz / milanmysik@gmail.com
https://www.facebook.com/MilanMysik61
https://twitter.com/milanmysik61
https://instagram.com/milanmysik61

Celá aktualita >>


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů