Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Aktuality ze závodů

Zvětšit13. 7. 2012

První Český etapový závod horských kol

Specialized MTB Trilogy Broumovsko, který se konal ve dnech 4.-8.července 2012 v okolí Teplic nad Metují absolvovala i Lída. Dojela na 2. místě v kategorii, na 9. místě mezi ženami a celkově 123 z 160 Finisherů tohoto náročného etapového závodu. Trasy v Sudetech patří k těm nejvíce technickým v Čechách a obtížnost zvýšilo i počasí. Bylo horko a po intenzívních deštích a nočních bouřkách spousta vody a bláta na trati. Prolog a tři etapy s celkovou délkou přes 200 km a převýšení kolem osmi tisíc metrů , zajela v čase 20 hodin 10 minut a 34 sekund. Na trati neměla žádné technické problémy s materiálem a vše od Kastaru spolehlivě fungovalo. Kola Mavic Crossmax SLR s plášti GEAX TNT v kombinaci Gato - Barro Mountain, protidefektový Pit Stop liquid a přilba i brýle LAS. Na stupních vítězu stála Lída v ženském TOP TEN Trilogy 2012 a obdržela krásný omlazující pohár za 2. místo kategoruie žen od 40 do 49 let.

Zvětšit

Tým PSK Whirlpool-Author dominoval na letošní Czech Cycling Tour

Zvětšit

Informace o startu dráhových Juniorů a U23

s potěšením Vám zasílám zprávu, že člen SDJ Dukla Brno, Jakub Vývoda obsadil 3. místo v závodě juniorů na 1km s pevným startem a to časem 1.04.44min. Jakub závod výborně rozjel a ještě 750m před cílem držel o půl vteřiny vedoucí místo, poté jej však opustili síly a svůj kilometr dokončil na hranici úplného vyčerpání.

třetí den mistrovství :

Třetí den Mistrovství Evropy juniorů + U23 v portugalské Anadii začali kvalifikacemi sprinterů.  V juniorské kategorii dosáhl Jakub Vývoda  4. nejlepšího času  10.5s a David Sojka byl 9. v čase 10.85s. David Sojka se o postup do posledních dvanácti jezdců neprobojoval. Dále jde pouze Jakub Vývoda, který ve třech jízdách porazil Poláka Lipu a je již mezi posledními čtyřmi jezdci. Sprint pokračuje zítra.

V kvalifikaci sprinterů U23 dosáhl výborného času Pavel Kelemen a to 10.329s což je jeho osobní rekord. Obsadil 9. místo. Robin Wagner dokončil kvalifikaci za 10.511s což je také jeho osobní maximum. Pavel Kelemen se přes opravné jízdy dostal až do jízdě se Španělem Peraltou. Souboj nakonec skončil 2:1 pro Španěla. V jízdě o 5. – 8. místo dospurtoval Pavel na 6. místě, ale později byl sborem rozhodčích přesunut na 8. místo za podjetí soupeřů po chodníčku.  Přesto se Pavel předvedl ve vynikajícím světle a po dlouhé době máme talentovaného sprintera, který si svou nominaci na LOH právem zaslouží.

Robin Wagner, stejně jako Pavel Kelemen debutant na ME U23 si zajel osobní rekord, ale po předchozím závodě v kilometru s pevným startem na něj dolehla únava a svou první jízdu prohrál a soutěž pro něj skončila.

Svůj závod na 500m s pevným startem absolvovala také juniorka Pavlína Bartošová. Čas 38,6s je jejím osobním rekordem, ale stačil pouze na 16. místo.

Ve velmi rychlém bodovacím závodě juniorů, kde se rozhodovalo pouze ziskem okruhů na celý peloton a tím pádem 20. Bodů navíc se naši borci Skála a Ponikelský neprosadili a bez bodového zisku dokončili v hloubi startovního pole.

Toto stejné se dá napsat i o finále bodovacího závodu U23. Ve finále měli startovat Jakub Filip a Ondřej Vendolský. Prvně jmenovaný bohužel nemohl do finále nastoupit z důvodu nemoci a Ondřej Vendolský jako sám voják v poli nestačil na výborně spolupracující favority, kteří měli ve velké většině dvojí zastoupení. Ondřej nezískal ani jeden bod a uzavíral celkovou klasifikaci.

Zvětšit

Mavic zaznamenal mimořádný úspěch na národních šampionátech . U nás triumfoval Milan Kadlec ,jezdící v týmu Dukla Praha ,která již více jak dvacet let používá zapletená kola Mavic  Cosmic Carbone SL a letos nové CC 80 . Úspěchy v jiných zemích najdete na webu MAVIC .

Zvětšit25. 6. 2012

Tomáš Slavík ovládl Redbull Pumpriders

O víkendu proběhl v Praze na Štvanici jeden z největších bikových eventů v ČR pod taktovkou Redbullu. Jednalo se o evropskou premiéru unikátního bikového závodu Redbull Pumpriders, kdy závodníci nemají na kolech řetězy, využívají pouze energie svého těla a překážek. Tomáš Slavík  jezdící Crossmax SX v kvalifikaci zajel 2.místo za Michalem Prokopem. Závodem potom postupoval poměrně hladce až do 1/4 finále, kde svedl bratrovražedný souboj se svým teamovým kolegou Michalem Maroši, ze kterého nakonec vyšel jako vítěz, ale takový souboj a fandění do té doby Štvanice neviděla. Na startovní rampu se ve finále vedle Tomáše Slavík postavil Michal Prokop. Po první finálové rozjížďce dělily oba jen setiny ve prospěch Prokopa, takže ve druhé šlo o všechno. V předposlední klopence Prokopovi lehce podklouzlo zadní kolo a Slavík si tak v klidu dojel pro vítězství.

Celá aktualita >>

Zvětšit22. 4. 2013

Václav Ježek obhájil prvenství v Českém ráji

Top jezdci týmu testují vedle zapletených kol letos  i Mavic přilby model PLASMA SLR a tretry model FURY . Tým obouvá již tradičně pláště GEAX . Tradiční závod Author 50 Český ráj, který má tu čest zahajovat nový ročník maratonských závodů horských kol, se uskutečnil ve svém obvyklém termínu v polovině dubna. I přes poměrně chladné a vlhké počasí se na startu sešlo solidní startovní pole čítající více než tisíc účastníků. Mezi nimi nemohli samozřejmě chybět ani bikeři IVAR CS – AUTHOR Teamu v čele s Václavem Ježkem. Prvních pět kilometrů tratě jsou významné dvěma krátkými stoupáními, kde se startovní pole většinou rozdělí do malých skupin

Vrchlabí – Špindl Tour Škoda Auto

Kolotoč závodů horských kol Kolo pro život se tento víkend přesunul do Krkonoš. Závod ve Vrchlabí – Špindl Tour je charakteristický především kopcovitou ale s technicky nenáročnou tratí, která je lemována krásnými scenériemi krkonošského národního parku. Na startu se sice neobjevila kompletní česká biková elita, nicméně na vrchlabském náměstí nechyběl například novopečený mistr Evropy Kristián Hynek a kompletní Alpine Pro – Author Team.

BESKIDY MTB TROPHY 2012

Lída absolvovala šestý ročník mezinárodního etapového závodu BESKIDY MTB TROPHY 2012. Ve čtyřech etapách na pomezí Polska, Čech a Slovenska ujela celkem 292,1 km s převýšením 10543 metrů v čase 25hodin 21minut 22 sekund. V kategorii K4 zvítězila a mezi ženami celkově byla v první polovině na 11. místě.Na náročných beskydských sjezdech plných kořenů a kamenů ji spolehlivě držely kola MAVIC Crossmax SLR s osvědčenou kombinací plášťů GEAX GATO TNT a BARRO MOUNTAIN TNT s protidefektovým tekutým tmelem GEAX PIT STOP TNT LIQUID. V kopcích s velkým převýšením a rozdílem teplot i nestabilním počasí pak bylo skvělé oblečení MAVIC "M" a tretry Mavic FURY, bezpečí jistila přilba LAS Victory.

Zvětšit

Jarda Brynda 2x na bedně na španělském mistrovství v dlouhém triatlonu

Jarda po dvou testovacích závodech ( kde testoval na zakázku stavěný galuskový  pár kol- Cosmic Carbone SL (vpředu) a Cosmic Carbone 80 (vzadu) na galuskách Vittoria Corsa EVO ) odjel na španělské mistrovství . V solo závodě  3,8-185-42,2 Km dojel druhý a v týmech se španělskými partnery získal zlato. Více o závodě na jeho webu ZDE.

Zvětšit

Zvětšit

Náš přední triatlonista Jarda Brynda otestoval novou kombinaci aero zapletených kol Mavic . Test byl úspěšný a bylo z toho další vítězství . Více informací na webu Jardy ZDE .

Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>