Aktuality ze závodů - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Aktuality ze závodů

Tomáš Slavík dokázal získat 3.místo na závodě Redbull Valparaiso Cerro Abajo

 kde bojoval proti nejrychlejším DH jezdcům. První velký závod na DH kole, první závod přes 2,5 min - letos si dejte do hledáčku Tomáše Slavíka. Závod Redbull Valparaiso Cerro Abajo je považován za nejtěžší městský sjezd na světě a z GoPro záběrů je to opravdu znát. Trať ve Valparaisu je hodně technická, fyzicky extémně náročná, rychlá a především absolutně šílená. Nejlepší jezdci světa se každý rok vydávají do Chile, aby zde změřili svoje síly. Už po kvalifikaci bylo jasné, že Slavík letos velkou váhou zasáhne do finálových výsledku VCA 2014. S obrovským náskokem vedl kvalifikaci až do chvíle, kdy se z kopce pustil Mick Hannah (vice mistr světa DH 2014) a Filip Polc (král městských sjezdů). Ve finále pak dokázal svůj čas ještě zlepšit i s menšíma chybkama a dojíždí si pro skvělé 3.místo!

Celá aktualita >>


Pád Tomáše Slavíka , který sám natočil

Tomáš Slavík Ghost/Redbull/RSP měl tvrdý pád při sobotní kvalifikaci CITY DH WORLD TOUR v Santos, Brazílie. V jedné z nejrychlejších pasáží tratě mu nečekaně explodovalo zádní kolo! Ve více než 50km/h dostal smyk, klouzal se přes 20 m a zastavil až nárazem do hrazení u tratě. Zázračně z tohoto pádu vyvázl bez zranění pouze s menšími odřeninami. Bohužel kvůli pádu nepostoupil do samotného závodu, kde měl bojovat o přední pozice s těmi největšími specialisty na městské sjezdy. Tomáš Slavík - GoPro quali CRASH http://www.youtube.com/watch?v=Uo6r_VxtEy0

...další videa v rozšířeném textu...

Celá aktualita >>


Zvětšit20. 1. 2014

Tomáš Slavík dokázal již po čtvrté v řade za sebou zvítězit na unikátním závodě ve sjezdu horských kol obchodním centrem v pražských Arkádách.

Na start se postavilo 30 nejrychlejších riderů z ČR i zahraničí, kteří si svými výkony v DH, 4X a nebo BMX zaslouží být součástí tohoto nadupaného seznamu. Zvučná jména jako Johannes Fischbach(nejlepší DH jezdec střední evropy) a nebo Felix Beckeman (Mistr Evropy ve 4X) opravdu potvrzovali kvalitu letošního obsazení závodu. Oproti loňskému roku trať dostala pár kosmetických změn, kdy byla trochu delší a náročnější. Tomáš Slavík dokázal zvítězit ve všech třech závodních jízdách včetně finálové jizdy a zaslouženě si již po čtvrté odváží trofej pro nejrychlejšího jezdce! Tomáš sedlá již několik seson zapletená kola MAVIC - CROSSMAX ST.

Celá aktualita >>


Zvětšit19. 12. 2013

Skvělé zakončení juniorské cyklokrosové sezóny

Po výborné bikové sezóně se junioři IVAR CS - AUTHOR Teamu vrhli do dalšího kolotoče závodů, a to do cyklokrosu. Pro naše mladé naděje to byla v této cyklistické disciplíně premiéra a dopadla nad očekávání skvěle. Do bojů o cenné body Českého poháru se postavili tři kluci a čtyři dívky našeho týmu a svými výsledky vůbec nedali znát, že s cyklokrosem teprve začínají. Vždyť padesát míst v první desítce a hlavně šesti násobné umístění na stupních vítězů přece jen hovoří za vše. Nejlépe se dařilo Tereze Vaníčkové, která v poháru obsadila parádní celkové třetí místo a se svými kolegyněmi vybojovala dokonce první místo v týmové soutěži kadetek. V této kategorii se na šesté místo prosadila ještě Elizabeth Ungermanová, na devátém místě skončila Klára Vernerová a na patnáctém místě Martina Jedlánková. Naši chlapci se nedali zahanbit a v týmové soutěži si dojeli pro výborné druhé místo, a i v soutěži jednotlivců se dokázali prosadit. Tomáš Ježek skončil těsně pod stupni vítězů na celkovém čtvrtém místě, Josef Hladík bral osmé místo a Tomáš Maroul obsadil konečné dvacáté druhé místo.

Celá aktualita >>


Zvětšit10. 12. 2013

Pavel Kelemen vylepšil v Mexiku světový rekord

Chtěl aspoň český rekord, místo toho překonal světový rekord. Český reprezentant Pavel Kelemen z brněnské Dukly ( jezdí kola Mavic a galusky Vittoria)i díky skvělému času v kvalifikaci skončil třetí ve sprintu Světového poháru v dráhové cyklistice v Aguascalientes. Dvaadvacetiletý Kelemen byl třetí v kvalifikaci a stal se jedním ze čtyř jezdců, kteří se ve vysoké nadmořské výšce v Mexiku dostali pod hranici světového rekordu. Časem 9,558 sekundy zaostal o 211 tisícin za vítězným Francoisem Pervisem z Francie. Dosavadní maximum na letmé dvoustovce z roku 2009 v Moskvě držel jiný Francouz Kevin Sireau časem 9,572. Český rekord na 200 metrů s letmým startem držel Kelemen od května, kdy v Moskvě zajel čas 9,719 sekundy. (více v přiloženém textu)....

Pavel  Kelemen vylepšil v Mexiku světový rekord .
    Chtěl aspoň český rekord, místo toho překonal světový rekord. Český reprezentant Pavel Kelemen z brněnské Dukly i díky skvělému času v kvalifikaci skončil třetí ve sprintu Světového poháru v dráhové cyklistice v Aguascalientes.

    Dvaadvacetiletý Kelemen byl třetí v kvalifikaci a stal se jedním ze čtyř jezdců, kteří se ve vysoké nadmořské výšce v Mexiku dostali pod hranici světového rekordu. Časem 9,558 sekundy zaostal o 211 tisícin za vítězným Francoisem Pervisem z Francie. Dosavadní maximum na letmé dvoustovce z roku 2009 v Moskvě držel jiný Francouz Kevin Sireau časem 9,572. Český rekord na 200 metrů s letmým startem držel Kelemen od května, kdy v Moskvě zajel čas 9,719 sekundy.
    Na mexické dráze Kelemen v souboji o bronz dvakrát porazil Novozélanďana Edwarda Dawkinse. Ve finále triumfoval Matthew Glaetzer z Austrálie před Britem Jasonem Kennym. Ve vyřazovacích jízdách Kelemen utrpěl jedinou porážku večera v semifinále proti pozdějšímu vítězi Glaetzerovi, Pervis vypadl o kolo dřív s Kennym. Troufám si trvrdit, že Pavlovo třetí místo ve sprintu v nejsilnější světové konkurenci je pro nás historické umístění.
    


        Sprint - finále: Glaetzer (Austr.) - Kenny (Brit.) 2:0, o 3. místo: Kelemen (ČR) - Dawkins (N. Zél.) 2:0, ...29. Ptáčník (ČR). 
    Pořadí SP (po 2 ze 3 závodů): 1. Glaetzer 255 b., 2. Phillip (Trin.) 217, 3. Förstemann (Něm.) 199, ...8. Kelemen 147, 15. Ptáčník 91. 
    

 

Robin Wagner jako první český dráhař zajel pevný kilometr pod minutu. 
   Další český rekord vylepšil v závěrečný den Světového poháru dráhových cyklistů v mexickém Aguascalientes závodník brněnské Dukly. Robin Wagner si na pevném kilometru devátým místem prakticky zajistil účast na mistrovství světa. 
    Ve vysoké nadmořské výšce v Mexiku padal jeden rekord za druhým a do národních statistik se zapsal i Wagner. Vlastní české maximum z letošního července překonal o více než dvě sekundy, poprvé se dostal pod minutovou hranici a devátou příčku obsadil v čase 59,846. Robin se stal se prvním Čechem, který se dostal pod magickou hranici jedné minuty. Mohl být ještě rychlejší, ale Robin měl nohy tak na osmdesáti procentech své optimální výkonnosti. Přesto je dosažený čas i výsledek vynikající.
    Po dvanácti letech padl světový rekord Arnauda Tournanta z La Pazu, jeho čas 58,875 překonalo pět jezdců. V čele tabulek vystřídal svého krajana Francouz Francois Pervis, jenž zvítězil v novém rekordu 56,303. Jednalo se o nejrychlejší závod v pevném kilometru v historii, kdy deset jezdců stlačilo čas pod minutu. 
    

    Kilometr s pevným startem: 1. Pervis (Fr.) 56,303 - světový rekord, 2. Levy 57,949, 3. Eilers (oba Něm.) 57,980, ...9. Wagner (ČR) 59,846. 
    Pořadí SP (po 1 ze 2 závodů): 1. Pervis 150, 2. Levy 135, 3. Eilers 120, ...9. Wagner 74. 
    

K  závěrečnému dílu  Světového poháru se vydáme opět do Mexika, v lednu ho bude hostit Guadalajara.

 

Nutno na závěr podotknout, že všichni naši reprezentanti si drží postupová místa na únorové MS, které se koná v kolumbijském Cali.

 

Celá aktualita >>


Zvětšit4. 11. 2013

Pád Adama Ptáčníka a celkové 7. místo ve sprintu v Manchesteru

Vážený sportovní příteli / přítelkyně,máme za sebou první kvalifikační závod na Mistrovství světa 2014. Dějištěm Světového poháru byl Anglický Manchester. Již nedávné Mistrovství Evropy nám naznačilo, že v letošní sezóně se máme na co těšit. Do Manchesteru se sjela skutečná světová extraliga dráhových cyklistů. Ve sprinterských disciplínách snad kromě Francouze Baugého nikdo nechyběl.....

Celá aktualita >>


Zvětšit

Tak jsem si dal finálový závod Severočeského poháru
jak se mi dařilo se dozvíte :
http://jarda.brynda.net/glassman13.html

S pozdravem
Jarda Brynda


Zvětšit

 

z juniorského mistrovství světa ve skotském Glasgow přilétla včera v noci vynikající zpráva. Jaroslav Snášel z Dukly Brno prolétl soutěží v keirinu bez zaváhání až do finále, kde velmi chytrou jízdou podlehl jen podstatně vyspělejšímu a rychlejšímu Rusovi Sergeji Gorlovi.Jardovi a jeho trenérovi Zdeňkovi Noskovi srdečně gratulujeme.


Zvětšit

na níže uvedené adrese najdeš kompletní reportáž brněnské redakce České televize o zisku titulů Mistra Evropy do 23let Pavla Kelemena a Robina Wagnera.

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/sport/235020-uspechu-si-vazime-vrchol-ale-cekame-v-riu-vzkazuji-drahovi-cykliste-brnenske-dukly/


Zvětšit6. 8. 2013

Tomáš Slavík dokázal vyhrát 4.kolo světové série ve fourcrossu

 

Tomáš Slavík dokázal vyhrát 4.kolo světové série ve fourcrossu, který nesl název JBC 4X Revelations a jel se historicky poprvé v ČR, v Jablonci nad Nisou. Slavík si tímto vítězstvím před více než 5 000 diváky potvrdil i celkové prvenství v tomto seriálu a je již jasným vítězem 4X Pro Tour world series!!! Jak už sám název akce naznačoval Revelations = odhalení, že půjde obecně o něco nového, tak se vše vyplnilo na 100%. JBC 4X Revelations odhalil světu skutečný a ten správný obraz fourcrossu, jako cyklistické disciplíny, kterým by se měl tento nádherný sport ubírat. Na trati, kde jsou skoky dlouhé 15 m, drsné lesní sekce, wallride, rock garden a mnohem víc se jezdci hnali obrovskou rychlostí loket na loket s jediným cílem - zvítězit! Velkolepá fourcrossová show za účasti téměř 6 000 diváků a atmosférou, kterou by mohl závidět i sousedský fotbalový stadion, to v ČR ještě NIKDY nebylo!

Celá aktualita >>


Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  >>

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů