- Servis Mavic - Kastar - Mavic, servis zapletených kol Mavic, kola, ráfky, pláště, galusky, tretry, cyklistické přilby, paprsky, vzdělávání mechaniků, Bike akademie

Úvodní strana

Zvětšit

Francouzský výrobce MAVIC rozšířil svou kolekci pro sezonu 2015 do dvou velkých sekcí . BIKE SYSTEMS -  vybavení jízdního kola. Do této skupiny patří zapletená kola, ráfky, pedály, pláště, galusky, náhradní díly , nářadí a doplňky . Druhou sekcí je RIDERS EQUIPMENT - tedy vybavení cyklisty. Zde nabízíme přilby, oblečení, cyklistické tretry, batohy a doplňky . S produkty Mavic kupujete vždy dokonalý předprodejní a především poprodejní servis. Mavic vyvíjí všechny produkty ve vysoké kvalitě pro ty najnáročněnjší cyklisty. Každý produkt prochází vývojem, testováním v laboratořích a samozřejmě  přímo za jízdy, prostřednictvím spolupráce s nejlepšímy profesionálnímy jezdci a týmy. Jak zapletená kola, tak pedály jsou plně servisovatelné a dodáváme na ně veškeré náhradní díly. Mavic má celosvětově vybudovanou síť MAVIC SERVIS CENTER ( MSC ) Mezinárodní záruka platí celosvětově po dobu 24 měsíců. Naše MSC zastřešuje český a slovenský trh. Vyřizujeme jak servis tak i reklamace všech produktů Mavic.  Oficiální záruce Mavic podléhá zboží prodané výhradně prostřednictvím autorizovaných smluvních prodejců značky MAVIC France. 

V případě servisu stačí zaslat zapletené kolo k nám do MSC ve Velké Losenici 326 , PSČ: 59211 (tel: 563 034 074, 733 738 584) a nebo kontaktujte naše proškolené TECH-DEALERY odkaz ZDE. 

Společně ze zaslaným kolem pošlete průvodní formulář ! Ten si prosím stáhnete na našem webu v sekci TECHNICKÉ INFORMACE   odkaz - klikni zde

V případě nákupu produktu Mavic v zahraničí (maloobchodní síti nebo přes e-shop) musíte uplatňovat záruku pouze u prodejce u kterého jste zboží v zahraničí zakoupili. Pro uplatnění reklamace je bezpodmínečně nutný doklad o nákupu. Při uplatnění prodloužené tříleté záruky je nutné k dokladu o nákupu přiložit i záruční list Kastar s potvrzenými záručními prohlídkami u autorizovaných prodejců . 

Záruku neposkytujeme sadna produkty prodané z on-line eShopů, které nejsou našimi autorizovanými smluvními prodejci, jako jsou například angryBIKESPORT, angryKUPKOLO a další, kteří do sítě autorizovaných prodejců nepatří.

V posledních dnech máme informace od zákazníků, že některé e-shopy záměrně sundávají samolepky s výrobními čisly na zapletených kolech MAVIC. Taková kola jsou bez identity, nedá se určit jejich původ ani datum výroby. Je to vážné porušení prodejních principů značky MAVIC. Ze strany MAVICU se na ně samozřejmě nevztahuje žádná záruka.

Pro zlepšení předprodejního a poprodejního servisu zapletených kol Mavic školíme každý rok odborně naše prodejce. Proškolení smluvní prodejci jsou označeni jako TECH-DEALER. Tyto specializované prodejny se servisem vám nabídnou odborné předvedení produktů, doporučí vám odpovídající model zapletených kol, a jako jediní vám také nabídnou možnost získání prodloužené 3-leté záruky.

Pro získání spolehlivosti, bezpečnosti a především plné efektivity zapletených kol Mavic, doporučujeme servisní prohlídku (kontrola ráfku a brzdných ploch, kontrola kvality paprsků a jejich napětí, případné centrování, kontrola ložisek a servis volnoběžného tělesa). Servisní prohlídku doporučujeme u silničních kol 1x a u MTB 2x ročně.

Mavic si již desítky let drží přední místo mezi výrobci top komponentů. Při nákupu zapletených kol Mavic kupujete vedle velmi funkčního produktu i záruku, že se kola dají vždy opravit. Jak jsme již uvedli, Mavic drží skladem náhradní díly (ráfky, paprsky, náby a pod... ) vždy minimálně 5 let od doby, kdy se daný produkt přestane vyrábět.  

V případě výměny prasklého paprsku, přeplétání nového ráfku a výměny ložisek vám doporučujeme přenechat tuto odbornou práci autorizovaným servisům TECH-DEALER, nebo opravu zašlete k nám do Mavic Servis Centra. Při zdánlivě jednoduché opravě, kterou je výměna paprsku si můžete poškodit celý výplet a především riskujete nebezpečí dalšího nečekaného defektu. V každém paprsku zapleteného kola Mavic je napětí mezi 100- 150 Kg. To znamená, že vaše zapletené kolo a především příruba náby, ve které jsou uchycené paprsky a ráfek jsou pod stálým napětím několika TUN !  A to i když je kolo v klidu a nejezdí se na něm ! Tímto velkým napětím může někdy dojít k povolení výpletu a to především u záběrové strany zadního kola (u kazety). Doporučujeme vždy před sezónou servisní prohlídku.

Mavic používá u svých zapletených kol různé ráfky a paprsky. Podle toho je stanovený i přesný rozsah napětí v jednotlivých  paprscích. Pro správné zapletení a centrování kol Mavic, je tedy potřeba vyškolený a zkušený mechanik. Dále je nutné mít tenzometr (přístroj pro přesné změření napětí v paprsku). V případě výměny i jenom jednoho prasklého paprsku, je vždy nutné povolit celý výplet, doplnit chybějící paprsek (paprsky) a výplet následně dotáhnout na předepsané napětí. Tím, že se paprsek pouze vymění, dotáhne a vycentruje, není oprava správně a bezpečně provedená. Po prasknutí paprsku dojde k nepravidelnému rozložení napětí na další okolní paprsky. Při neodborném provedení opravy, je tak napětí v jednotlivých paprscích nepravidelné a výplet není bezpečný.

I bez defektu doporučujeme před sezonou nechat vaše kola zkontrolovat v servisu. Při výměně ložisek je nutné používat výhradně speciální přípravky na nalisování ložisek do těla náby. Jeho neodborným naražením, či natloukáním do těla náby se ložisko poškodí. Podobné je to i s výměnou jiných komponentů zapletených kol Mavic. V případě jakýchkoliv technických dotazů nás kontaktujte. Rádi vám poradíme.

Zvětšit

<< Zpět

Novinky emailem

Máte-li zájem o zasílání technických novinek a aktualit, vyplňte prosím Váš email:


Registrace do eShopu (B2B)

Katalog produktů